آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17603
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  خانواده داغدار کرمانشاهی بخشش را بر خوانخواهی ترجیح دادند

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، در آیین خون صلح که یکشنبه شب در روستای کت کتی با حضور فرماندار اسلام آبادغرب، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و جمعی از سران و بزرگان ایلات و عشایر این شهرستان برگزار شد، خانواده مقتول مرحوم میرزایی از قصاص قاتل فرزندشان صرف نظر کردند و او […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، در آیین خون صلح که یکشنبه شب در روستای کت کتی با حضور فرماندار اسلام آبادغرب، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و جمعی از سران و بزرگان ایلات و عشایر این شهرستان برگزار شد، خانواده مقتول مرحوم میرزایی از قصاص قاتل فرزندشان صرف نظر کردند و او را بخشیدند.

  فرماندار اسلام آبادغرب در این آیین با تقدیر از خانواده مرحوم میرزایی، گفت: فرهنگ گذشت و ایثار باید در جامعه نهادینه شود و به طور قطع رفتار این خانواده داغدیده، جنبه آموزنده داشته و موجب اشاعه فرهنگ بخشش در جامعه می شود.

  افشین کریمی اظهار کرد: بنا به فرموده بزرگان، لذتی که در بخشش است در انتقام نیست و بنده به عنوان نماینده دولت در شهرستان اسلام آباد غرب از خانواده بزرگ میرزایی که امروز قاتل فرزند خود را عفو کردند، تشکر می کنم و در مقابل شان سر تعظیم فرود می آورم.

  همچنین نماینده مردم اسلام آباد غرب گفت: تصمیم به گذشت در چنین شرایطی بسیار سخت است و افراد بخشنده دارای روحی بزرگ هستند زیرا خشم خود را فرو می خورند و به جای انتقام، بزرگترین درس را به فرد خاطی و جامعه می دهند.

  علی جلیلیان افزود: بخشش این خانواده مصداق شعار همدلی و همزبانی است و برکات آن نه تنها به فرد بلکه به جامعه نیز باز می گردد.

  اسلام آباد غرب با ۱۵۰ هزار نفرجمعیت در ۵۵ کیلومتری غرب کرمانشاه قرار دارد.

  برچسب ها :

  نظرات