آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 17594
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  سهل‌انگاری دختر جوان دردسر ساز شد/ پلیس: هکرها هر ۳۱ ثانیه یک بار به رایانه‌ها حمله می‌کنند

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، رئیس پلیس فتا استان فارس در این زمینه اظهار کرد: در این پرونده شاکی که یک دختر شیرازی است، اعلام کرد با هک شدن ایمیل شخصی وی، اطلاعات محرمانه‌اش در اختیار فرد هک کننده‌ای است که قصد سو استفاده و اخاذی از وی را دارد.  سرهنگ “سید […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، رئیس پلیس فتا استان فارس در این زمینه اظهار کرد: در این پرونده شاکی که یک دختر شیرازی است، اعلام کرد با هک شدن ایمیل شخصی وی، اطلاعات محرمانه‌اش در اختیار فرد هک کننده‌ای است که قصد سو استفاده و اخاذی از وی را دارد. 

  سرهنگ “سید موسی حسینی” ادامه داد: با تشکیل پرونده در این پلیس ماموران اقدامات تخصصی خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کردند . 
  وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی های تخصصی و اقدامات فنی موفق به شناسایی متهم شده و در اقدامی غافلگیرانه وی را به دام انداختند. 
  این مقام انتظامی گفت: متهم جوانی ۲۵ ساله است که در ابتدا منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه ای می شود اما در ادامه با دیدن مستندات به بزه انتسابی اعتراف و در بازجویی اعلام می کند ایمیل شاکی را هک نکرده و هیچ اطلاعاتی در مورد روش های هک ندارد.
  سرهنگ “حسینی” تصریح کرد: در ادامه مشخص می گردد شاکی پس از مراجعه به کافی نت و کنترل ایمیل خود ، هنگام خروج از کافی نت فراموش می کند از صفحه ایمیل خود به صورت صحیح خارج شود و در نتیجه کاربر بعدی که از این سیستم استفاده می کند ، با باز کردن صفحه مورد نظر ، به صورت ناخودآگاه به اطلاعات موجود در ایمیل شاکی روبرو می شود و به فکر سوء استفاده از این محتویات می افتد. 
  رییس پلیس فتا فارس گفت: کاربران حتی الامکان سعی نمایند از رایانه های عمومی و کافی نت ها برای کنترل ایمیل و یا کنترل هرگونه اطلاعات مهم حساب کاربری خود استفاده نکرده و از انجام هر عملی که باعث افشای این اطلاعات شود خودداری کنند. 
  وی به شهروندان هشدار داد هکر ها هر ۳۱ ثانیه یک بار از طریق اینترنت به رایانه هاحمله می کنند بنابراین ایمیل ها و شبکه های اجتماعی، به هیچ عنوان مکان امن و مناسبی برای نگهداری عکس‌های شخصی و اطلاعات محرمانه افراد نمی باشد.

  برچسب ها :

  نظرات