آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17579
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  هکرها هر ۳۱ ثانیه یک‌بار حمله می‌کنند/سهل‌انگاری دختر شیرازی دردسرساز شد

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتای استان فارس با بیان این مطلب اظهار داشت: در این پرونده شاکی که یک دختر شیرازی است اعلام کرد با هک شدن ایمیل شخصی‌اش، اطلاعات محرمانه وی  در اختیار فرد هک کننده ای است که قصد […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتای استان فارس با بیان این مطلب اظهار داشت: در این پرونده شاکی که یک دختر شیرازی است اعلام کرد با هک شدن ایمیل شخصی‌اش، اطلاعات محرمانه وی  در اختیار فرد هک کننده ای است که قصد سو استفاده و اخاذی از وی را دارد.

  سرهنگ سید موسی حسینی ادامه داد: با تشکیل پرونده در این پلیس، ماموران اقدامات تخصصی خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کردند.

  وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی های تخصصی و اقدامات فنی موفق به شناسایی متهم شده و در اقدامی غافلگیرانه وی را به دام انداختند.

  این مقام انتظامی گفت: متهم جوانی ۲۵ ساله است که در ابتدا منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه ای می شود اما در ادامه با دیدن مستندات به بزه انتسابی اعتراف کرده و در بازجویی اعلام می کند ایمیل شاکی را هک نکرده و هیچ اطلاعاتی در مورد روش های هک ندارد!

  سرهنگ حسینی تصریح کرد: در ادامه مشخص می شود شاکی پس از مراجعه به کافی نت و کنترل ایمیل خود، هنگام خروج از کافی نت فراموش می کند از صفحه ایمیل خود به صورت صحیح خارج شود و در نتیجه کاربر بعدی که از این سیستم استفاده می کند با باز کردن صفحه مورد نظر به صورت ناخودآگاه به اطلاعات موجود در ایمیل شاکی روبرو می شود و به فکر سوء استفاده از این محتویات می افتد.

  رئیس پلیس فتا فارس گفت: کاربران حتی الامکان سعی نمایند از رایانه های عمومی و کافی نت ها برای کنترل ایمیل یا کنترل هرگونه اطلاعات مهم حساب کاربری خود استفاده نکنند و از انجام هر عملی که باعث افشای این اطلاعات شود خودداری کنند.

  وی به شهروندان هشدار داد: هکرها هر ۳۱ ثانیه یک بار از طریق اینترنت به رایانه ها حمله می کنند بنابراین ایمیل ها و شبکه های اجتماعی به هیچ عنوان مکان امن و مناسبی برای نگهداری عکس های شخصی و اطلاعات محرمانه افراد نیست.

   

  برچسب ها :

  نظرات