آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ , Saturday 16 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17559
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  ۷۰ درصد از کارت‌های پایان خدمت در استان اصفهان هوشمند شدند

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمود امینی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اشاره به اجرای قانون خرید خدمت سربازی از ابتدای سال ۹۴ اظهار داشت: این قانون سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و مشمول غایبان بالای ۸ سال خدمت سربازی می‌شود. وی با تاکید بر اینکه […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمود امینی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اشاره به اجرای قانون خرید خدمت سربازی از ابتدای سال ۹۴ اظهار داشت: این قانون سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و مشمول غایبان بالای ۸ سال خدمت سربازی می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه مشمولان طرح خرید خدمت از دکتری تا مشمول عادی هستند، ابراز داشت: مبلغ خرید خدمت این مشمولان  ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان است که با توجه به میزان تحصیلات آنها متفاوت برآورد می‌شود.

  معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: البته افرادی که بیش از ۸ سال غیبت داشتند به ازای هر یک سال ۱۰ درصد بر مبلغ آن افزوده شده و به ازای تأهل ۱۰ درصد و برای هر فرزند هم ۵ درصد از مبلغ جریمه کاسته می‌شود.

  وی با بیان اینکه متقاضیان استفاده از شرایط خرید خدمت باید برای انجام مراحل ثبت‌نام به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند، افزود: بر این اساس متقاضیان برای خرید خدمت برای افراد زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، کارشناس ۲۵ میلیون تومان، کارشناس ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکتری غیر پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکتری پزشکی ۴۰ میلیون تومان و متخصصان پزشکی ۵۰ میلیون تومان به ازای ۸ سال غیبت باید پرداخت کنند.

  سرهنگ امینی در خصوص برخی از معافیت‌های در نیروهای مسلح نیز ابراز داشت: متولدین سال ۷۲ و قبل از آن در صورتیکه پدرشان سابقه ۳۰ ماه جبهه، ۲۵ درصد جانبازی و ۲۴ ماه سابقه آزادگی را داشته باشند به صورت کامل معاف خواهند شد.

  وی تصریح کرد: برای هر یک درصد جانبازی یا هر ماه عضویت جبهه ۹ روز کسر خدمت در یافت می‌کنند و افرادی که دوره تکمیل بسیج داشته باشند در صورت فعالیت ۵ ساله در بسیج از ۳ تا ۶ ماه کسری خدمت به آنها تعلق می‌گیرد.

  معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به شرایط صدور کارت معافیت در ازای کفالت نیز ابراز داشت: تک پسری که پدر بالای ۷۰ سال سن داشته باشد، پسری که پدرش بر اساس تاییدیه پزشکان بیمار و نیاز به نگهداری داشته باشد و یا مادرش بر اساس طلاق و یا فوت شوهر تنها باشد امکان استفاده از کفالت را دارد.

  وی با اشاره به موارد معافیت پزشکی گفت: هرکسی که بیماری داشته و یا ادعای بیماری داشته باشد باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و پس از طی مراحل قانونی و اثبات بیماری، به وسیله پیامک معافیت آنها به اطلاع می‌رسد.

  ۸۰ درصد غایبان سربازی دیپلم و زیر دیپلم هستند

  سرهنگ امینی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد افرادی که هشت سال و یا بیشتر غیبت داشته‌اند، دیپلم و زیردیپلم هستند، ادامه داد: برای خرید سربازی تاکنون از افراد زیردیپلم تا تحصیلات دکتری درخواست داده اند. این طرح برای کسانی است که غیبت هشت سال به بالا داشته اند.

  وی با بیان اینکه تعداد غایبین بیش از هشت سال در سراسر کشور، بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است، افزود: افرادی هم که پیش ثبت نام برای این طرح انجام نداده اند، می توانند از پایان خرداد برای ثبت نام اقدام کنند.

  معاون نظام وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در مورد فوتبالیست‌های اصفهانی نیز گفت: از این قشر نیز یک مورد در استان اصفهان در زمینه معافیت پزشکی وجود داشت که با یک جلسه دیگر مشخص شد که معافیت پزشکی برای او درست نیست و به خدمت اعزام شد.

  وی با اشاره به اجرای طرح تعویض کارت پایان خدمت در استان اصفهان از ۲ سال و ۶ ماه گذشته تاکنون افزود: در این بازه زمانی بیش از ۷۰ درصد از کارت‌های پایان خدمت در استان هوشمند شده‌اند.

  سرهنگ امینی ابراز داشت: تمام افرادی که از سال ۶۱ تاکنون کارت پایان خدمت دریافت کرده‌اند باید کارت خود را هوشمند کنند.

  برچسب ها :

  نظرات