آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ , Tuesday 23 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17508
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  موتور سواران عامل ۴۸درصد تصادفات فوتی در زنجان

  آوای شمال/ سرهنگ علی اصغر شیر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: متاسفانه موتور سواران به علت عدم رعایت اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی بیشترین تصادفات جرحی و فوتی را دراستان زنجان به خود اختصاص می دهند چرا که توجه ندارند که نباید با موتور سیکلت در بزرگراه و آزاد راه تردد کنند. […]

  آوای شمال/ سرهنگ علی اصغر شیر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: متاسفانه موتور سواران به علت عدم رعایت اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی بیشترین تصادفات جرحی و فوتی را دراستان زنجان به خود اختصاص می دهند چرا که توجه ندارند که نباید با موتور سیکلت در بزرگراه و آزاد راه تردد کنند.

  وی اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد علت فوت راکبان موتور سیکلت در زنجان ضربه به سر است.

  رییس پلیس راه استان زنجان گفت: پلیس امروز در زمینه استفاده از کلاه ایمنی سخت‌گیری می کند و باهرگونه تخلف از سوی راکبان موتور سیکلت برخورد قانونی را اعمال خواهد کرد.

  سرهنگ شیر محمدی با اشاره به اینکه توقیف موتور سیکلت از اول سالجاری تاکنون در زنجان کاهش یافته است گفت: توقیف موتور سیکلت خوشبختانه ۱۳ درصد کاهش داشته و این جای خوشحالی است چرا که نشان می دهد موتورسواران قانون مدار تر شده اند و طی سال گذشته توفیق خودروبسیار زیاد بود.

  وی افزود: توقیف موتور سیکلت در زنجان طی این بازه زمانی ۷ درصد کاهش داشته است.

  رییس پلیس راه استان زنجان گفت: موتور سواران به علت نداشتن کلاه ایمنی دچار صدمات نخاعی می شوند و آمارش هم در استان بسیار بالا است.

  سرهنگ شیر محمدی افزود: پلیس با موتور سوارانی که حرکات نمایشی داشته و اسباب آزار و اذیت مردم را فراهم می کنند گواهینامه آنها را به مدت یک ماه ضبط می کند و تخلف در دومین بار موتور سیکلت یک ماه توقیف می شود.

  وی تصریح کرد: پلیس در سالجاری با موتور سواران مخل امنیت عمومی جامعه برخوردهای جدی می کند.

  برچسب ها :

  نظرات