آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ , Friday 17 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17464
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمله به ایران آخرین راه‌حل است

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «عمیر اشل» فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی استفاده از اقدام نظامی علیه ایران را آخرین راه‌حل قلمداد کرد. به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، «اشل» که با کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «ایران دارایِ ظرفیت هسته‌ای، از اهمیت بالایی برای کل خاورمیانه و نه […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «عمیر اشل» فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی استفاده از اقدام نظامی علیه ایران را آخرین راه‌حل قلمداد کرد.

  به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، «اشل» که با کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «ایران دارایِ ظرفیت هسته‌ای، از اهمیت بالایی برای کل خاورمیانه و نه فقط اسرائیل، برخوردار است».

  وی در پاسخ به این پرسش که چرا به نیروی هوایی اسرائیل دستور داده نشده همانطور که علیه راکتور هسته‌ای «اسیراک»‌ عراق در سال ۱۹۸۱ اقدام کرد، به ایران حمله کند، پاسخ داد: «اسرائیل طیف گسترده‌ای از ابزارها را برای مقابله با تهدیدات در اختیار دارد. راه‌حل این مسئله به کارگیری تلفیقی از این ابزارهاست. استفاده از گزینه نظامی آخرین راه‌حل است و هنوز در این باره تصمیمی اتخاذ نشده».

  فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «با این حال، من باید ظرفیت‌ها را آماده سازم تا اگر در این راستا تصمیمی اتخاذ شد، ظرفیت واقعی برای انجام این کار را داشته باشیم. این وظیفه ماست».

  «عمیر اشل» درباره تصمیم روسیه برای تحویل سامانه دفاع موشکی اس – ۳۰۰ به ایران گفت، این اقدام چالش مهمی است اما نیروی هوایی اسرائیل از عهده آن بر می‌آید. وی ادامه داد: «اس – ۳۰۰ یک سیستم پیچیده است و از موشک‌های دوربرد با ظرفیت‌های موثر استفاده می‌کند. اما چالشی وجود ندارد که نتوان با آن مقابله کرد. نیروی هوایی ظرفیت خود را برای مقابله با این چالش افزایش داده است».

  «اشل» در ادامه بدون اشاره به نام هیچ کشوری، اظهار داشت، کشورهایی که اس – ۳۰۰ ارسال می‌کنند، شاید حس کاذب مصونیت از حمله را داشته باشند و همین حس باعث می‌شود که اقدامات تحریک‌کننده انجام دهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات