آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ , Monday 18 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17382
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ادعای سایت آمریکایی: روسیه به ناوگان دریایی ایران در یمن کمک می کند

  آوای شمال/ یک وب سایت آمریکایی که به انتشار خبرهای اطلاعاتی و امنیتی مشهور است، در گزارشی مدعی شد ناوگان دریایی روسیه به ناوگان ایران در سواحل یمن کمک می کند. به گزارش عصر ایران وب سایت ” ورلد نت دیلی” که به انتشار اخبار به نقل از منابع آگاه شهره است در گزارشی می […]

  آوای شمال/ یک وب سایت آمریکایی که به انتشار خبرهای اطلاعاتی و امنیتی مشهور است، در گزارشی مدعی شد ناوگان دریایی روسیه به ناوگان ایران در سواحل یمن کمک می کند.

  به گزارش عصر ایران وب سایت ” ورلد نت دیلی” که به انتشار اخبار به نقل از منابع آگاه شهره است در گزارشی می نویسد روسیه با مانورهایی به ناوگان ایران برای دسترسی به سواحل یمن و دور زدن محاصره دریایی سواحل یمن کمک می کند.

  این وب سایت این ادعای خود را به نقل از منابع نظامی در خاورمیانه نوشته است و نامی از مدعیان به میان نیاورده است.

  بر اساس این گزارش دولت عربستان سعودی اخیرا به روسیه در این باره هشدار داده و ابراز ناخرسندی کرده است.

  بر اساس این گزارش ناوگانی از نیروی دریایی روسیه یکشنبه هفته گذشته در سواحل یمن لنگر انداخت تا ۶۵۰ نفر از شهروندان خارجی را از این کشور تخلیه کند. این افراد از طریق کشتی منتقل شدند و دو هواپیمای روسی نیز ۳۵۰ نفر از اتباع خارجی را از یمن خارج کرد.

  دولت عربستان سعودی پس از آغاز حمله نظامی خود به یمن از ماه گذشته و بستن حریم هوایی یمن تنها به هواپیماهای پاکستانی اجازه می دهد به منظور انتقال اتباع پاکستان از یمن وارد حریم هوایی یمن شوند و اتباع دیگر کشورها باید از طریق دریا به کشورهای مجاور بروند و سپس از آنجا و از طریق هوایی به کشورشان بازگردند.

  وب سایت ورلد نت دیلی مدعی شده است ناوگان روسیه کمک کرده اند کشتی های حامل سلاح ایران به حوثی های یمن به مقصد برسند. به نوشته این گزارش این اقدام روسیه می تواند تنش های منطقه ای را بر سر جنگ در یمن افزایش دهد.

  دولت عربستان سعودی و برخی همپیمانان ریاض در منطقه، ایران را به حمایت تسلیحاتی و نظامی از حوثی ها متهم می کنند.

  ایران ادعای حمایت تسلیحاتی از حوثی ها را رد کرده است و تا کنون هیچ مدرک و شواهدی مبنی بر حمایت تسلیحاتی ایران از حوثی های یمن ارایه نشده است.

  در روزهای اخیر برخی رسانه های غربی و عربی مدعی شده بودند ناو هواپیمابر یو اس اس تئودور روزولت امریکا که هفته گذشته خلیج فارس را به مقصد خلیج عدن ترک کرده بود به منظور مقابله با ناوگان دریایی ایران که عازم این منطقه بود ، اعزام شده است.

  این خبر به تایید منابع رسمی نرسید و وزارت دفاع آمریکا روز گذشته اعلام کرد این ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج فارس بازگشته است.

  این رسانه ها همچنین مدعی شده بودند ناوگان دریایی آمریکا مانع عزیمت کشتی های ایرانی به سواحل یمن شده اند. روز گذشته امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکذیب این ادعاها از تداوم حضور ناوگان ایرانی در منطقه خبر داد.

  برچسب ها :

  نظرات