آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ , Tuesday 23 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17337
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ربیعی هم اظهارات سخنگوی دولت را تکذیب کرد/ حذف یارانه ۲۰۰ هزار پردرآمد/ هدف‌گذاری حذف تدریجی ۱۶ میلیون نفر در سال ۹۴

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دولت برای پرداخت یارانه نقدی اقشار ثروتمند در سال ۹۴ با ۹ هزار میلیارد تومان کسری نقدینگی مواجه است و برای جبران آن باید در کل سال ۱۶ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شوند. بنابراین گزارش، اگر دولت در سال جاری موفق به حذف ۴ […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دولت برای پرداخت یارانه نقدی اقشار ثروتمند در سال ۹۴ با ۹ هزار میلیارد تومان کسری نقدینگی مواجه است و برای جبران آن باید در کل سال ۱۶ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شوند.

  بنابراین گزارش، اگر دولت در سال جاری موفق به حذف ۴ میلیون خانوار ثروتمند از دریافت یارانه نقدی شود، کسری ۹ هزار میلیارد تومان جبران خواهد شد، در حالی که از ابتدای سال جاری طبق اعلام علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها ۲۰۰ هزار نفر پر درآمد حذف شده‌ است.

  این روند حذف یارانه طبق اعلام مسئول مستقیم یارانه اقشار پردرآمد تدریجی بوده و تا جبران کسری کامل ادامه دار است.

  این در حالی است که محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری و مصاحبه با شبکه خبر از عدم حذف هیچ‌‌یک از یارانه بگیران خبر داده و تأکید کرده بود که هنوز آیین‌نامه حذف یارانه اقشار پردرآمد تصویب نشده است.

  به گزارش فارس، پزشکان، صرافان، اعضای هیات مدیره بانک‌ها و شرکت‌های دولتی از گروه‌هایی هستند که حذف شده‌اند و هر تعداد از افراد خانواده که خودروی خارجی به نامشان باشد، یارانه سرپرست حذف می‌شود.

  با احتساب حذف ۲۰۰ هزار نفر سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از فهرست یارانه‌بگیران خط می‌خوردند و هنوز این رقم برای جبران کسری سنگین دولت فاصله بسیار زیادی دارد.

  به گزارش فارس، طبق قانون دولت باید منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی سازی یارانه‌ها را صرف زیرساخت‌ها و تولید کشور کند و علاوه بر آن تأکید شده که ۳ هزار میلیارد تومان بابت اشتغال تخصیص پیدا کند.

  با قطعی شدن حذف یارانه برخی از اقشار ثروتمند دولت تلاش می‌کند، تا با کمترین خطا قانون را اجرا کرده و کسری سنگین بودجه سال ۹۴ را از این محل جبران کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات