آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17325
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ابابیل‌های ایرانی علیه آمریکایی‌ها

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، یک ماه پس از فتح لانه جاسوسی آمریکا در تهران، ۹۰ نفر از کماندوهای آمریکایی به ایالت اریزونای آمریکا اعزام شدند تا آخرین مرحله تمرین و آموزش خود را تحت شرایط موقعیت مشابه ایران بگذرانند. از طرف دیگر، گروه های ویژه سری که برای پشتیبانی و تدارک وسایل مورد نیاز […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار بلاغ، یک ماه پس از فتح لانه جاسوسی آمریکا در تهران، ۹۰ نفر از کماندوهای آمریکایی به ایالت اریزونای آمریکا اعزام شدند تا آخرین مرحله تمرین و آموزش خود را تحت شرایط موقعیت مشابه ایران بگذرانند.

  از طرف دیگر، گروه های ویژه سری که برای پشتیبانی و تدارک وسایل مورد نیاز طرح، درنظر گرفته شده بودند، مخفیانه وارد ایران شدند و با گروهک‌های ضدانقلاب اسلامی تماس گرفتند.

  جیمی کارتر، رئیس جمهور آمریکا، در جلسه شورای امنیت ملی آن کشور، تاریخ عملیات علیه جمهوری اسلامی ایران به منظور آزادسازی جاسوسان خود در ایران را ۴ اردیبهشت ۱۳۵۹ اعلام کرد.

  نیمه شب ۴ اردیبهشت ماه، تعداد شش فروند هواپیمای سی ۱۳۰ آمریکایی، ۹۰ کماندوی آموزش و مانوردیده را از قاهره به ناو هواپیمابر نیمیتیز در دریای عمان و نزدیک آب‌های ایران منتقل کردند. سپس هواپیماهای مذکور و هشت فروند هلی کوپتر نفربر از عرشه ناو هواپیمابر نیمیتز برخاستند و با پرواز در ارتفاع کم وارد فضای ایران اسلامی شدند.

  می‌بایست هواپیماها و هلی کوپترها در فرودگاه شماره یک واقع در صحرای طبس فرود آیند، سپس هلی کوپترها، کماندوها را به اطراف تهران منتقل کنند تا از آنجا با کامیون‌ها و خودروهایی که از قبل توسط عمال داخلی و نفوذی‌های آمریکا آماده شده بودند، به اطراف جاسوس‌خانه انتقال یابند.

  پس از ورود به حریم ایران، یک فروند هلی‌کوپتر در ۱۲۰ کیلومتری شهر راور کرمان دچار نقص فنی، و ناگزیر به فرود شد. سرنشینان این هلی‌کوپتر به هلی‌کوپتر دیگر منتقل  شدند که پس از طی مسافتی، دستگاه هیدرولیک این هلی‌کوپتر نیز از کار می افتد، ولی خود را به ناو هواپیمابر نیمیتز می‌رساند.

  در هر صورت، ۶ فروند هواپیمای سی ۱۳۰ و شش فروند هلی‌کوپتر در محل مورد نظر واقع در صحرای طبس در تاریکی شب فرود آمدند.

  در حال سوخت‌گیری هلی‌کوپترها برای اجرای مرحله بعدی عملیات، یکی دیگر از آنها دچار نقص فنی شد، با از کار افتادن این هلی‌کوپتر، تمام برنامه‌های آمریکایی‌ها به هم خورد زیرا آنها با محاسباتی که انجام داده بوند، برای انجام مرحله بعدی عملیات حداقل به ۶ فروند هلی‌کوپتر نیاز داشتند. موقعیت به ناو نیمیتز و از آنجا به کاخ سفید گزارش شد و از رئیس جمهور کسب تکلیف شد، کارتر دستور توقف عملیات و عقب‌نشینی را صادر کرد، اما سپاه شیطان در چنگال عذاب الهی گرفتار شد.

  هنگامی که آمریکایی‌ها قصد بازگشت کردند، توفانی از شن برخاست، هواپیماها و هلی‌کوپترهای آمریکایی در حال برخاستن از زمین دچار مشکل شدند؛ یک هواپیما و یک فروند هلی‌کوپتر با هم برخورد کردند و هر دو آتش گرفتند.

  در اثر این حادثه، ۸ تن از آمریکایی‌ها در آتش سوختند و بقیه پنج فروند هواپیمای سی ۱۳۰ نیز فرار کردند، برژینسکی حالت کارتر را پس از شنیدن خبر شکست عملیات دلتا چنین توصیف می‌کند: «کارتر با شنیدن این خبر مانند مار زخمی به خود پیچید و آثار درد و نگرانی بر تمام صورت او آشکار شد.»

  * صدور دستور بمباران هلی کوپترها توسط بنی صدر

  پس از فرار آمریکایی‌ها از ایران، کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا در عملیاتی در صحرای طبس با شکست روبرو شد. اعلامیه حاکی از آن بود که اسناد سری و مهمی در درون هلی‌کوپترها به جای مانده است.

  پس از گذشت مدت زمان کوتاه، به دستور مستقیم بنی صدر که در آن زمان سمت فرماندهی کل قوا را داشت، هلی‌کوپترهای به جای مانده بمباران شدند و اسناد سری و مهم باقی‌مانده در آتش سوختند و محمد منتظر قائم فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد نیز که در منطقه از هلی‌کوپترها حفاظت می‌کرد، به شهادت رسید.

  ماجرای طبس یکی از رسواترین توطئه‌های شکست امپریالیزم آمریکا علیه انقلاب اسلامی است، بدون شک ماجرایی که در طبس اتفاق افتاد و با شکست مزدوران آمریکایی مواجه شد، یکی از معجزات بزرگ قرن است. سران کاخ سفید و مقامات پنتاگون از موفقیت این عملیات اطمینان کامل داشتند، اما از آنجایی که خداوند همواره حافظ این ملت و انقلاب بوده و هست، در طبس نیز امدادهای غیبی خداوند عینیت یافت تا بار دیگر برای طاغوتیان زمان ثابت شود که اراده الهی بر هر چیزی تعلق بگیرد، آن را شدنی می‌سازد.

  برچسب ها :

  نظرات