آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17319
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آل‌اسحاق: سفر هیأت تجاری آمریکا به ایران بدون هماهنگی اتاق بازرگانی بود/آیت‌الله اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها چه گفت؟

  آوای شمال/ به گزارش بلاغ، یحیی آل‌اسحاق با ابراز بی خبری از سفر هیأت تجاری آمریکا به ایران اظهار کرد: درباره این سفر هیچ هماهنگی با اتاق بازرگانی صورت نگرفته است و مشخص نیست کسانی که به اسم توریست به ایران آمده‌اند واقعاً بازرگان بوده‌اند یا خیر. وی با اشاره به بیانیه لوزان افزود: هنوز […]

  آوای شمال/ به گزارش بلاغ، یحیی آل‌اسحاق با ابراز بی خبری از سفر هیأت تجاری آمریکا به ایران اظهار کرد: درباره این سفر هیچ هماهنگی با اتاق بازرگانی صورت نگرفته است و مشخص نیست کسانی که به اسم توریست به ایران آمده‌اند واقعاً بازرگان بوده‌اند یا خیر.

  وی با اشاره به بیانیه لوزان افزود: هنوز هیچ چیز از احتمال توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها مشخص نیست ولی عده‌ای زودتر از موعد در این‌باره نتیجه‌گیری کرده‌اند.

  رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: حتی اگر توافق هسته‌ای هم حاصل شود معنای آن این نیست که با آمریکا رابطه برقرار خواهیم کرد، زیرا همانطور که رهبری فرمودند مذاکرات تنها در چارچوب برنامه هسته‌ای سفر هیأت تجاری آمریکا به ایران بدون هماهنگی اتاق بازرگانی بود خواهد بود.

  این مسئول بیان کرد: تجار و بازرگانان آمریکایی اگر قرار است رابطه‌ای تجاری با ایران داشته باشند، بهتر است به‌جای اینگونه جاسوس‌بازی‌ها رسماً درخواست‌های خود را ارائه کنند تا ما هم در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم.

  آل‌اسحاق افزود: مطمئناً کار آنها در فرستادن کسانی با عنوان توریست و با هدف بازرگانی کار درستی نبود و برخی‌ها نباید برداشت خاصی از این مسئله داشته باشند زیرا هنوز اتفاقی نیفتاده است.

  سوء استفاده‌های سیاسی زیادی از این سفر به ظاهر تجاری توریستی در کشور صورت پذیرفت که خوراک رسانه‌های غربی نیز شد؛ چندی پیش نیویورک تایمز درباره این سفر نوشت: یک گروه تجاری آمریکا در شهر مقدس قم با یک آیت‌الله اصلاح‌طلب دیدار کردند که به آنها گفت: «ایران در حال تغییر بزرگی است.» وی همچنین در پاسخ به سوال آنها درباره شعار مرگ بر آمریکا، بیان کرد: «این شعار مربوط به دوران متفاوتی است این یک ایران جدید است.»

  برچسب ها :

  نظرات