آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17272
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۶
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  انتقاد به سبک ژاپنی؛ آیا مدیرعامل سونی راه نوآوری را گم کرده است؟

  آوای شمال/ رویترز خبر می دهد که طی برگذاری جلسه ای در روز پنج شنبه در مقر اصلی سونی، برخی از مدیران تراز اول این شرکت که مدت ها قبل بازنشسته گشته اند، مدیرعامل فعلی کمپانی مورد بحث به نام Kazuo Hirai را به باد انتقاد گرفته و وی را محکوم به عدم ایجاد نوآوری در […]

  آوای شمال/ رویترز خبر می دهد که طی برگذاری جلسه ای در روز پنج شنبه در مقر اصلی سونی، برخی از مدیران تراز اول این شرکت که مدت ها قبل بازنشسته گشته اند، مدیرعامل فعلی کمپانی مورد بحث به نام Kazuo Hirai را به باد انتقاد گرفته و وی را محکوم به عدم ایجاد نوآوری در سونی کرده اند؛ مدیران سابق این شرکت به هیرای گفته اند که او به طور کامل راهش را گم کرده و نمی داند به کدام سو در حال حرکت بوده و صرفا به فکر کاهش هزینه هاست.

  در این جلسه، پنج مدیر سابق بخش های مختلف سونی حضور داشته اند، از جمله Ken Kutaragi خالق پلی استیشن. به نقل از سه شخصی که در این جلسه بوده اند (و رویترز هم نامی از آنها به میان نیاورده) Kutaragi، هیرای را محکوم کرده که او نتوانسته به اندازه کافی در کارمندان خلاقیت ایجاد کند تا آنها نیز بتوانند محصولاتی انقلابی نظیر «واکمن» تولید کنند.

  اما عبارت Old Boy در فرهنگ ژاپنی به چه معناست؟ این عبارت به اشخاصی نسبت داده می شود که پیش از این سمتی بزرگ در دست داشته اند، در ژاپن چنین است که بعد از بازنشستگی مدیران، آنها می توانند در جلسات شرکت کرده، نظرات و تجربیات خود را در اختیار نسل جدید قرار دهند. انتقاد «پسران پیر» زمانی به اوج خود رسیده که آقای هیرای به دلیل فشارهای وارده از سوی یکی از سرمایه گذاران بزرگ سونی به نام Daniel Loeb، به فروش کلی بخش سرگرمی های سونی فکر کرده و آن را در جلسات عنوان نموده است.

  آقای Tamotsu Iba، که سابقه هایی نظیر مدیریت ارشد مالی و همچنین جانشینی مدیرکل را در پرونده ی کاری اش دارد، پیش از حضور در این جلسه نامه ای به اعضای هیئت مدیره فرستاده که در آن گفته: «سونی حال همانند یک کشتی است که در یک دریای طوفان زده، کنترل بادبان هایش را از دست داده و ناخدای این کشتی هم نقشه ای ناقص در دست دارد.»

  وی در ادامه نامه ی خودش نوشته: «او حساسیت و همچنین خرد لازم را ندارد تا بداند در حال اشتباه است. آیا اعضای هیئت مدیره که حال باید نظارت کنند، چشمان خود را بسته اند؟ نمی بینند؟ متوجه نیستد؟ در حال تحمل او هستند؟»

  نامه ی آقای Tamotsu Iba، مستقیما اشاره ای به برکناری آقای هیرای ندارد اما توانایی های وی را به عنوان شخصی که دارای سمت مدیر عامل است، به شکل کامل زیر سوال می برد.

  Iba، Kutaragi و سایر اعضای حاضر در جلسه ی سونی که قابلیت های Hirai را زیر سوال برده بودند، هیچکدام حاضر به مصاحبه نشده اند.

  برچسب ها :

  نظرات