آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ , Wednesday 8 April 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17254
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۷
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  انفجار گاز صاحب خانه ای را در کیش روانه بیمارستان کرد

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا به دنبال نشست و تجمع گاز در یکی از ویلاهای کمپ معمار در کیش و همزمان با روشن کردن کلید برق توسط صاحب خانه و انفجار، ویلای یاد شده تخریب و سبب سوختگی شدید صاحب خانه شد. رییس آتش نشانی جزیره کیش به خبرنگار ایرنا گفت: صاحبخانه دیشب پس از […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا به دنبال نشست و تجمع گاز در یکی از ویلاهای کمپ معمار در کیش و همزمان با روشن کردن کلید برق توسط صاحب خانه و انفجار، ویلای یاد شده تخریب و سبب سوختگی شدید صاحب خانه شد.

  رییس آتش نشانی جزیره کیش به خبرنگار ایرنا گفت: صاحبخانه دیشب پس از ورود به ساختمان و روشن کردن کلید برق بر از شدت انفجار به بیرون از ساختمان پرتاب و از ناحیه جلو بدن دچار سوختی شدید می شود.

  مهدی اسدی زنوز علت انفجار را نشت گاز عنوان کرد و افزود: این حادثه به دلیل نداشتن دستگاه ترموکوبل (قطع کننده اتوماتیک گاز) در منزل یا غیر استاندارد بودن شیر و بست گاز اتفاق افتاده است.

  وی با بیان اینکه محل انفجار کاملا تخریب شده است، اظهار کرد: به دلیل نزدیکی محل حادثه با ایستگاه آتش نشانی، ماموران پس از شنیدن صدای انفجار خود را به محل حادثه رساندند و از گسترش آتش سوزی جلوگیری کردند.

  اسدی توضیح داد: با توجه به سبک بودن سقف این ویلاها، پس از انفجار، سقف کاملا تخریب و همین مساله سبب شد تا موج انفجار خسارت های زیادی به منازل اطراف وارد نکند و اگر سقف خانه از جنس ستون و سنگین بود به طور قطع خسارت های زیادی به خانه های اطراف وارد می کرد.

  رییس آتش نشانی کیش اظهار کرد: مصدوم بلافاصله توسط ماموران اورژانس به بیمارستان منتقل و به دلیل جراحات وارده امروز به شیراز منتقل شده است.

  وی در پایان از مردم و کیشوندان خواست تا در موقع خرید اجاق گاز دقت داشته باشند که گاز مجهز به سیستم ترموکوبل باشد تا هنگام خاموشی به هر دلیلی از نشست گاز جلوگیری و به صورت اتوماتیک قطع شود.

  اسدی زنوز موضوع مهم دیگر برای خانواده ها را استفاده از شیلنگ و بست های استاندارد عنوان کرد و گفت: رعایت نکات ایمنی و خرید تجهیزات استاندارد از مواردی است که شهروندان باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

  رییس آتش نشانی کیش تاکید کرد: شهروندان زمانی که وارد خانه می شوند توجه داشته باشند که بوی سنگین گاز بسیار خطرناک است و قبل از روشن کردن برق باید از محل دور شده و مراتب را به آتش نشانی اطلاع دهند.

  برچسب ها :

  نظرات