آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17137
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  واکنش‎فرمانده‎نیروی‎هوایی‎آمریکابه‎تحویلs۳۰۰

  آوای شمال/ به گزارش فارس، ژنرال مارک ولش فرمانده نیروی هوایی ارتش آمریکا روز چهارشنبه گفت تصمیم روسیه برای تحویل سامانه دفاعی اس-۳۰۰ به ایران، در برنامه‌ریزی‌های واشنگتن تغییرات زیادی به وجود می‌آورد. ولش که امروز در نشستی به میزبانی پایگاه خبری «دیفنس وان» صحبت می‌کرد، در پاسخ به این سوال که آیا وجود این […]

  آوای شمال/ به گزارش فارس، ژنرال مارک ولش فرمانده نیروی هوایی ارتش آمریکا روز چهارشنبه گفت تصمیم روسیه برای تحویل سامانه دفاعی اس-۳۰۰ به ایران، در برنامه‌ریزی‌های واشنگتن تغییرات زیادی به وجود می‌آورد.

  ولش که امروز در نشستی به میزبانی پایگاه خبری «دیفنس وان» صحبت می‌کرد، در پاسخ به این سوال که آیا وجود این سامانه در ایران برنامه‌ریزی‌های واشنگتن را تغییر می‌دهد، گفت: «بسیار زیاد.»

  وی همچنین تصریح کرد که آمریکا باید خود را با تهدیدات انطباق داده و از آن‌ها پیش باشد.

  ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز ۲۴ فروردین با صدور حکمی، ممنوعیت خودخوانده تحویل این سامانه دفاعی به ایران را لغو کرد.

  سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز با بیان اینکه مسکو نمی‌خواست بیش از این بابت این قرارداد اعتبار خود را زیر سوال برده و متحمل هزینه شود، گفت تحویل این سامانه به ایران، برای هیچ‌کس در منطقه و جهان تهدید نیست.

  اس-۳۰۰ سامانه موشکی سطح‌به‌هوای دوربرد و خودکششی با قابلیت استفاده در تمامی ارتفاع‌هاست که در ابتدا برای رهگیری هواپیماها و موشک‌های کروز ساخته شده و بعدها توانایی رهگیری موشک‌های بالیستیک نیز به آن افزوده شد.

  روسیه به موجب قراردادی که در سال ۲۰۰۷ با ایران امضا کرد باید دست‌کم پنج سامانه دفاع هوایی اس ـ ۳۰۰ را به ایران تحویل می‌داد. مسکو در سال ۲۰۱۰ با این بهانه که فروش این سامانه به ایران خلاف قطعنامه چهارم شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران است از تحویل آن به تهران امتناع کرده بود.

  باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در مصاحبه با شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت تحویل این سامانه به درخواست واشنگتن معلق شده بود. وی همچنین مدعی شد که حتی با وجود این سامانه، واشنگتن در صورت لزوم می‌تواند به ایران حمله کند.  

  برچسب ها :

  نظرات