آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17116
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اعضای مشارکت، حزب اتحاد ملت ایران را هدایت می‌کنند

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مجوز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به حزب اتحاد ملت ایران اظهار داشت: براساس آنچه بنده اطلاع دارم، اعضای معرفی شده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ۱۵ نفر بوده‌اند که این کمیسیون ۵ […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مجوز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به حزب اتحاد ملت ایران اظهار داشت: براساس آنچه بنده اطلاع دارم، اعضای معرفی شده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ۱۵ نفر بوده‌اند که این کمیسیون ۵ نفر از آنها را تأیید و ۱۰ نفر را رد صلاحیت کرده است.

  وی با بیان اینکه ما از تأسیس احزاب جدید استقبال می‌کنیم، افزود: مسئولان وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب باید توجه کنند که افرادی خدایی ناکرده در این احزاب نفوذ نداشته باشند که زمینه ارتزاق فکری و سیاسی آنها در خارج از کشور باشد. یعنی از بیرون خط بگیرند و باید اعضای این احزاب شناسایی شوند.

  دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه دولت در ارائه مجوز به احزاب عجله نکند، افزود: بنده نمی‌دانم دولت چه عجله‌ای دارد که به حزب اتحاد ملت مجوز فعالیت داده است. احزاب باید فرآیندهای قانونی را طی کنند.

  فومنی گفت: ما زمانی که می‌خواستیم مجوز حزب بگیریم، آن قدر ما را سین جیم کردند که بیش از حد بود ولی نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که پرونده بررسی برخی از احزاب بدون نوبت در دستور کار قرار می‌گیرد و به آنها مجوز داده می‌شود در صورتیکه ما را به مدت‌های طولانی در نوبت قرار می‌دهند.

  وی اظهار داشت: حزب مردمی اصلاحات برای اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد در نوبت بود و بالاخره زمان ریاست جمهوری آقای روحانی، پروانه فعالیت حزب ما صادر شد. 

  دبیرکل حزب مردمی اصلاحات ادامه داد: وزارت کشور به جای ایجاد احزاب قارچی، احزاب موجود را ساماندهی کند. اگر اعضای حزب مشارکت در حزب اتحاد ملت عضو باشند، راه مشارکتی‌ها را ادامه خواهند داد و تغییر نام مهم نیست چراکه آنها همان تندروی‌ها را خواهند داشت.

  فومنی تأکید کرد: برآیند حزب اتحاد این است که گویا آنها می‌خواهند تفکر حزب مشارکت را ادامه دهند و شنیده‌ها حاکی زا آن است که اعضای مشارکت حزب اتحاد ملت را هدایت می‌کنند.

  وی با اشاره به انحلال حزب مشارکت خاطرنشان کرد: وقتی قوه قضائیه یک حزب را تعطیل می‌کند و حکم قضایی برای آنها صادر می‌شود، طبق قانون آنها حق فعایت ندارند ولی متأسفانه می‌بیند که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز این احزاب وجود دارند.

  برچسب ها :

  نظرات