آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17107
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کرباسچی: برای کارآمدی دولت دلم شور می‌زند!

  آوای شمال/ به نوشته کیهان،غلامحسین کرباسچی در مصاحبه با روزنامه شرق ضمن انتقاد شدید از بی‌تحرکی بخش‌هایی از دولت یازدهم و گره زدن بی‌ربط همه مشکلات به تحریم‌ها گفته: «قطعاً بخشی از فعالیت‌های دولت، با رفع تحریم‌ها با کیفیت بهتری انجام می‌شود، اما در شرایط تحریم هم نباید این گونه باشد که مسئولیت‌ها را از […]

  آوای شمال/ به نوشته کیهان،غلامحسین کرباسچی در مصاحبه با روزنامه شرق ضمن انتقاد شدید از بی‌تحرکی بخش‌هایی از دولت یازدهم و گره زدن بی‌ربط همه مشکلات به تحریم‌ها گفته: «قطعاً بخشی از فعالیت‌های دولت، با رفع تحریم‌ها با کیفیت بهتری انجام می‌شود، اما در شرایط تحریم هم نباید این گونه باشد که مسئولیت‌ها را از دوش خودمان برداریم و تا بگویند که چرا فلان کار را نکردید، بگوییم تحریم هستیم در هر شرایطی حتی در شرایط تحریم کارهایی هست که می‌شود انجام داد و نباید آن کارهایی که می‌شود را به بهانه تحریم از سر باز کنیم.»
  وی در ادامه با اظهار نگرانی نسبت به دلسوز نبودن برخی مدیران دولتی می‌گوید: دلمان نباید برای اداره کشور شور بزند. نمی‌شود معاون وزیر، وزیر یا مسئول فلان بخش باشیم، اما استدلال ما این باشد که اگر بودجه دادند، کار می‌کنیم و اگر هم ندادند کار نمی‌کنیم! باید کاری کرد جلوی این تلفات جاده‌ای و خسارت‌های ناشی از آن گرفته شود. این مسئولیت دولت است و وزیر هم برای همین انتخاب می‌شود.»
  کرباسچی با اشاره به عملکرد نامناسب وزیر راه و شهرسازی در یک سال و نیم گذشته تصریح می‌کند: «من در مصاحبه دیگری هم در مورد وزارت راه خطاب به وزیر محترم گفتم شما چهار سال وزیر هستید که انشاءالله هشت سال بشود! بعد از هشت سال که بازنشسته خواهید شد، با خانواده به سفر خواهید رفت. اما اگر در همین ترافیک متوقف شوید، نوه‌های شما نخواهند گفت شما در دوره وزارت خود چه کاری انجام دادید؟! نمی‌خواهم نقد و سرزنش کنم، اما قصدم این است که بگویم باید دلمان بیشتر از این چیزی که هست شور بزند. من البته مثال وزارت راه را زدم، اما بقیه وزارتخانه‌ها هم همین گونه است. ما همین حرف را در وزارت کار و امور اجتماعی و برخی وزارت‌خانه‌های دیگر داریم. دولت باید ابتکار به خرج دهد و فکری در این باره کند.»
  دبیرکل حزب کارگزاران با انتقاد شدید از سالخورده و بی‌تحرک بودن دولت یازدهم می‌گوید: «اینکه یک تعدادی آدم خسته و سالخورده بنشینیم و بلند شویم که نمی‌شود! اصلاً فرض کنید که مناقشه هسته‌ای هم حل شد، بعد از آن چه؟ این بی‌تحرکی‌ها آدم را برای دولت نگران می‌کند. چشم بر هم گذاشتیم نصف مهلت این دولت گذشت. وزرا و شخص رئیس‌جمهور باید فکر کنند خروجی این دوره از دولت آن هم با همه امیدی که مردم به آن بسته‌اند، فقط در این خلاصه نشود که تحریم‌ها برداشته شد. اگر هنگام تحریم‌ها، تحرک ما این گونه باشد لابد بعد از آن دیگر خیالمان راحت خواهد شد و می‌گوییم همه چیز هست، دیگر!»
  رجانیوز درباره علت اظهارات کرباسچی نوشت: شاید کمتر کسی فکر می‌کرد در حالی که هنوز دومین سالگرد انتخاب دولت یازدهم فرا نرسیده و در این مدت تمام تلاش رئیس جمهور و دولتی‌ها و رسانه‌های حامی دولت معطوف به «پیروزی نمایی» در مذاکرات هسته‌ای و القای دستاوردهای بزرگ برای مذاکرات بوده است، به یکباره غلامحسین کرباسچی دبیر کل نزدیک‌ترین حزب به دولت، انتقادات صریح و کم سابقه‌ای را نسبت به کم تحرکی و ناکارآمدی دولت مطرح کند.ناکارآمدی واضح دولت و گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات بی‌سرانجام، باعث شده تا حتی اصلی‌ترین حامیان دولت نیز نسبت به این روند خطرناک لب به انتقاد گشوده و سخنانی را که منتقدان دولت از همان روزهای اول آغاز به کار آقای روحانی بیان می‌کردند، امروز تکرار کنند.

  برچسب ها :

  نظرات