آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ , Wednesday 17 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16990
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > حوادث > سیاسی
 •   

  دپوی موقت زباله در سواحل و ورود شیرابه ها به دریا/دریاچه خزر در حال تهدیدی جدی است

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال در نشست مشترک شورای اسلامی شهرهای محمودآباد و سرخ رود با محور حل معضل زباله، فرهاد محمدی رئیس شورای شهر محمودآباد با بیان اینکه زباله در شهرهای ساحلی مازندران تبدیل به یک معضل بزرگ شده است، اظهار کرد: مدیران استانی باید به معضل زباله توجه جدی داشته باشند. […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال در نشست مشترک شورای اسلامی شهرهای محمودآباد و سرخ رود با محور حل معضل زباله، فرهاد محمدی رئیس شورای شهر محمودآباد با بیان اینکه زباله در شهرهای ساحلی مازندران تبدیل به یک معضل بزرگ شده است، اظهار کرد: مدیران استانی باید به معضل زباله توجه جدی داشته باشند.

  وی افزود: با توجه به اینکه محمودآباد سالانه میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی بوده و این گردشگران نیز به نوعی از تولید کنندگان زباله در تناژ بالا هستند، انتظار می رود تا مدیران و مسئولان در سطح ملی به این معضل بزرگ توجه کنند.

  محمدی با اشاره به مبحث زباله در جوامع پیشرفته دنیا تصریح کرد: در اغلب کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته، زباله در حوزه درآمدی جای دارد اما در کشور ما این موضوع تبدیل به تهدید شده است به طوری که در کشورهای پیشرفته ۸۰ درصد زباله بازیافت و در ایران تنها ۸ درصد بازیافت می شود.

  وی یکی دیگر از تهدیدات مهم معضل زباله در شهرهای شمالی را دپوی موقت زباله دانست و عنوان کرد: دپوی موقت زباله باعث ورود شیرابه به دریا می شود.

  وی با بیان اینکه دریاچه خزر در حال تهدیدی جدی است،تصریح کرد: ورود شیرابه ها به دریا باعث آلودگی آب دریاچه خزر و از بین رفتن ماهیان و بروز بیماری های پوستی برای شناگران خواهد شد.

  رئیس شورای اسلامی شهر محمودآباد از افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ دفن زباله در آمل خبر داد و اظهار داشت: شورای شهر آمل هزینه دفن زباله در منطقه عمارت را ۴۰۰ درصد افزایش داد که این افزایش قیمت با توجه به مصوبه هیئت دولت مبنی بر جلوگیری از افزایش قیمت امورات خدماتی هم خوانی ندارد.

  وی افزود: از سال های پیش زباله محمودآباد طبق تفاهم نامه ای که در گذشته امضا شد، در منطقه عمارت آمل تخلیه می شد که در حال حاضر به علل نامعلوم، مسئولان شهرستان آمل در پی زیر پا گذاشتن این تفاهم هستند که این عمل را با افزایش غیرمنطقی نرخ دپوی زباله می خواهند اجرا کنند.

  محمدی خواستار مداخله جدی مسئولان استان در حوزه زباله شد و گفت: معضل زباله، معضلی استانی و کشوری محسوب می شود چرا که با بروز مشکلاتی که در آینده بوجود خواهد آمد، دود آن به چشم همه خواهد رفت.

  برچسب ها :

  نظرات