آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16987
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  مطالعه کتاب،شاخص مهم توسعه جامعه است

  آوای شمال/ نادعلی صابر در گفت وگو با خبرنگار آوای شمال اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های ارزشیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر جامعه‌ای میزان مطالعه و کتاب‌خوانی آن است. وی با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی هر شهر نشانگر فرهنگ و ادب مردم آن منطقه است افزود: مسئولان باید توجه بیشتری به فرهنگ کتابخوانی […]

  آوای شمال/ نادعلی صابر در گفت وگو با خبرنگار آوای شمال اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های ارزشیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر جامعه‌ای میزان مطالعه و کتاب‌خوانی آن است.

  وی با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی هر شهر نشانگر فرهنگ و ادب مردم آن منطقه است افزود: مسئولان باید توجه بیشتری به فرهنگ کتابخوانی و فرهنگ سازی در این زمینه دارند که البته نقش نخبگان و فرهیختگان نیز در این میان انکار ناپذیر است.

  وی با اعلام اینکه ۳۲ هزار و ۵۳۵ نسخه کتاب در کتابخانه عمومی شهرستان محمودآباد موجود است، عنوان کرد: تعداد دو هزار و ۸۰۶ نفر از اقشار مختلف شهرستان به عضویت کتابخانه در آمده که به طور میانگین در هر ماه پذیرای سه هزار نفر مراجعه کننده هستیم.

  صابر با اشاره به وسعت شهرستان محمودآباد بیان کرد: مکان فعلی کتابخانه عمومی محمودآباد به دلیل اینکه از مرکز شهر دور است آن طور که شایسته است مورد استقبال قرار نمی گیرد که انتظار می رود خیران نیز در این زمینه ورود پیدا کرده و با همدلی مسئولان در سال جدید شاهد ساخت کتابخانه ای درخور مردم فهیم شهرستان باشیم.

  رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی محمودآباد با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در باره سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمد شهرداری تصریح کرد: از شهرداری انتظار داریم این مهم را مورد توجه قرار دهند.

  صابر با بیان اینکه علاوه بر این، خدمات دیگری نیز در کتابخانه عمومی این شهرستان ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: سامانه شبکه کتاب‌خوانان حرفه‌ای که به‌صورت آنلاین افراد می‌توانند در مسابقات فرهنگی و کتاب‌خوانی شرکت کنند، از جمله این خدمات است.

  وی در پایان توضیح داد: وجود حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نمایه مجلات برای استفاده دانش‌آموزان و دانشجویان، اینترنت رایگان برای اعضای فعال، برگزاری جلسات انجمن شعر و نقد و بررسی کتاب به‌صورت هفتگی، برگزاری کلاس ادبیات داستانی، برپایی کلاس نقاشی، طراحی و تجهیز بخش کودک به‎صورت مستقل از دیگر برنامه‌ها و خدمات کتابخانه عمومی محمودآباد است.

   

  برچسب ها :

  نظرات