آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16975
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  گشایش رسمی اجلاس سران آسیا – آفریقا با حضور رئیس جمهور ایران در اندونزی

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی که هفت ماه است سکان هدایت این کشور ۲۵۰ میلیون نفری مسلمان در جنوب شرق آسیا را بر عهده گرفته است، طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به سران کشورها، آغازگر این کنفرانس بین المللی بود. رئیس جمهور اندونزی پیش از آغاز این اجلاس در سرسرای […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی که هفت ماه است سکان هدایت این کشور ۲۵۰ میلیون نفری مسلمان در جنوب شرق آسیا را بر عهده گرفته است، طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به سران کشورها، آغازگر این کنفرانس بین المللی بود.

  رئیس جمهور اندونزی پیش از آغاز این اجلاس در سرسرای تالار ورودی محل برگزاری اجلاس از دکتر روحانی استقبال کرد.

  در آیین گشایش این اجلاس که به مناسبت شصتمین سالگرد کنفرانس آسیا – آفریقا یا باندونگ برگزار می شود، روسای هیات های شرکت کننده عکس دسته جمعی گرفتند.

  رئیس جمهوری اسلامی ایران هنگام عکس یادگاری در سکوی جلو و در سمت چپ رئیس جمهور کشور میزبان به فاصله چهار نفر قرار گرفت.

  سفر رئیس جمهور کشورمان به دعوت رسمی جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی برای شرکت در اجلاس گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس کنفرانس آسیا – آفریقا که ثمره آن جنبش عدم تعهد است، انجام شد.

  این نشست که به مناسبت شصتمین سالگرد کنفرانس بین قاره ای باندونگ برای همبستگی آسیا و آفریقا برگزار می شود با استقبال مناسبی از سوی ۱۳۰ کشور آسیایی و آفریقایی روبرو شده است.

  در آیین گشایش این اجلاس رهبران و مقام های بلندپایه بیش از ۸۰ کشور آسیایی و آفریقایی در کنار نمایندگان ۱۶ کشور ناظر و ۲۵ سازمان بین المللی شرکت دارند.

  رئیس جمهور کشورمان قرار است در نشست صبح امروز سخنرانی کند و ریاست نشست دوم از شش نشست اجلاس را بر عهده دارد.

  در آیین شصتمین سال برگزاری اجلاس سران آسیا – آفریقا در اندونزی حدود ۳۰ کشور حضور دارند و این در حالی است که در نشست قبلی و آیین پنجاهمین سال تاسیس آن ۸۹ نفر از رهبران این دو قاره شرکت داشتند.

  رئیس جمهور کشورمان امروز در حاشیه این اجلاس با رهبران برخی کشورهای شرکت کننده دیدار و مذاکره می کند.

  برچسب ها :

  نظرات