آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16935
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  طرح نظارت بر توافق هسته‌ای ایران تا پنجشنبه به صحن سنا می‌رود/ رای‌گیری هفته آینده انجام می‌شود

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سناتور ارشد آمریکایی اعلام کرد طرح نظارت بر توافق هسته‌ای ایران که در کمیته روابط خارجی سنا به تصویب رسیده، هفته آینده در صحن سنا به رای گذاشته می‌شود. به گزارش پایگاه هیل، بن کاردین عضو ارشد دموکرات کمیته روابط خارجی که از چندی قبل جانشین رابرت […]

  آوای شمال/

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سناتور ارشد آمریکایی اعلام کرد طرح نظارت بر توافق هسته‌ای ایران که در کمیته روابط خارجی سنا به تصویب رسیده، هفته آینده در صحن سنا به رای گذاشته می‌شود.

  به گزارش پایگاه هیل، بن کاردین عضو ارشد دموکرات کمیته روابط خارجی که از چندی قبل جانشین رابرت منندز در این سمت شده، روز سه شنبه(دیروز) درباره ارسال طرح مصوب این کمیته درباره نظارت بر توافق هسته‌ای ایران اظهارنظر کرد.

  سناتور ارشد دموکرات آمریکایی درباره زمان ارجاع طرح  و رسیدن آن به صحن سنا گفت: «فکر می‌کنم تا روز پنجشنبه این کار انجام شود البته من فکر نمی‌کنم تا هفته آینده رای‌گیری در این باره انجام شود».

  بن کاردین با اشاره به تعدیلها و تغییرات در طرح اولیه کورکر-منندز درباره توافق هسته‌ای ایران و تصویب آن در کمیته روابط خارجی سنا افزود: «ما تعداد زیادی از اصلاحیه‌ها و متممها در کمیته داشتیم و ما روی آنها کار کردیم. امیدوارم(اکنون) ما تعداد حداقلی از اصلاحیه‌ها و متمها را داشته باشیم».

  این سناتور آمریکایی روز گذشته در دفاع از طرح کمیته روابط خارجی سنا گفته بود که در طرح نظارت بر توافق هسته‌ای رای‌گیری کنگره درباره توافق با ایران نیامده است.

  کمیته روابط خارجی سنا ۲۶ فروردین به اتفاق آرا به طرحی رأی داد که در صورت تبدیل شدن به قانون، برداشته شدن تحریم‌ها را دستکم ۳۰ روز به تعویق انداخته و به کنگره اجازه بررسی و رأی دادن به توافق را می‌دهد طرحی که پس از اعمال تعدیلهایی مورد موافقت کاخ سفید هم قرار گرفته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات