آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16877
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۴
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  وقتی کوالکام به چیپست های اسنپدراگون ۸۲۰ سامسونگ ایمان می آورد

  آوای شمال/ سامسونگ موفق شد با ارائه تکنولوژی ۱۴ نانومتری FinFET اعتماد اپل را به خود جلب نماید و حالا ظاهرا کوالکام نیز تصمیم گرفته که شرکت تایوانی TSMC را کنار گذاشته و به جرگه مشتریان سامسونگ بپیوندد. این خبر در حالی منتشر می گردد که تولید ویفرهای ۱۶ نانومتری TSMC مجددا به تاخیر افتاده و به […]

  آوای شمال/ سامسونگ موفق شد با ارائه تکنولوژی ۱۴ نانومتری FinFET اعتماد اپل را به خود جلب نماید و حالا ظاهرا کوالکام نیز تصمیم گرفته که شرکت تایوانی TSMC را کنار گذاشته و به جرگه مشتریان سامسونگ بپیوندد.

  این خبر در حالی منتشر می گردد که تولید ویفرهای ۱۶ نانومتری TSMC مجددا به تاخیر افتاده و به سه ماهه دوم و سوم امسال موکول شده، در حالی که سامسونگ به صورت آهسته و آرام در حال افزایش دادن ظرفیت تولید خود است و تلاش دارد که قیمت ها را از این طریق پایین آورده و فروشی نجومی را برای فرایند ۱۴ نانومتری FinFET خود رقم بزند.

  براساس اظهار نظر مطلعان صنعت، همه این موارد کوالکام را بر آن داشته تا دیگر TSMC را کنار گذاشته و در عوض به چیپست های اسنپدراگون ۸۲۰ سامسونگ روی بیاورد و درست همان کاری را انجام دهد که اپل با چیپست A9 برای آیفون ۷ انجام خواهد داد.

  ناگفته نماند که کوالکام چندان هم دل خوشی از TSMC ندارد چرکه اگر خاطرتان باشد نخستین سری از چیپست های اسنپدراگون ۸۱۰ این شرکت که با هسته های ARM ارائه گردید با مشکل داغ شدن بیش از اندازه روبرو بود و همین مساله ضربه سختی را بر پیکره این شرکت وارد آورد.

  حالا با تصمیمی که کوالکام به تازگی اتخاذ کرده انتظار می رود که این شرکت روح و جان مهندسان سامسونگ را به تسخیر خود در آورد، کما اینکه در نظر دارد نوت ۵ را با چیپست های اسنپدراگون ۸۲۰ ارائه نماید.

  برچسب ها :

  نظرات