آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ , Wednesday 17 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16821
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  موسوی: در فولاد اصول حرفه‌ای رعایت شد

  آوای شمال/ به گزارش “ورزش سه”، سید کوروش موسوی بعد از صعود تیمش به لیگ‌برتر درباره اصول حاکم بر این تیم گفت: جوانان گمنام و بی‌ادعای فولاد کار بزرگی کردند بازی سخت و سنگینی بود، ما با علم به اینکه می‌توانیم با پیروزی در برابر مسی‌ها به‌عنوان تیم اول گروه انتخاب شویم پا به این […]

  آوای شمال/ به گزارش “ورزش سه”، سید کوروش موسوی بعد از صعود تیمش به لیگ‌برتر درباره اصول حاکم بر این تیم گفت:


  جوانان گمنام و بی‌ادعای فولاد کار بزرگی کردند

  بازی سخت و سنگینی بود، ما با علم به اینکه می‌توانیم با پیروزی در برابر مسی‌ها به‌عنوان تیم اول گروه انتخاب شویم پا به این بازی گذاشتیم، اطلاعات خوبی هم از تیم مس کرمان داشتیم و آنها را کاملا آنالیز کرده بودیم، در دو هفته اخیر بدشانسی‌هایی آورده بودیم، اما در مقابل تیم مس از ابتدای نیم‌فصل دوم سیر صعودی را می‌پیمودند و با بازی‌هایی که از آنها دیدیم مشخص بود کار سختی در پیش داریم، اما خدا را شکر در بازی مسلط بودیم و با تلاش بازیکنان جوان و گمنام و بی‌ادعای فولاد درنهایت توانستیم به آن چیزی که دنبالش بودیم برسیم.

  اولین هدف ما، ماندگاری در لیگ یک بود

  در پایان فصل قبل که از لیگ دو به لیگ یک آمدیم، در جلسه‌ای با مدیریت باشگاه نشستیم و کاملا منطقی فکر کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با بضاعتی که در اختیار داریم بهترین اتفاق این تیم این است که در این فصل در لیگ یک ماندگار باشیم و رتبه‌های بین ششم تا هشتم را پیش‌بینی می‌کردیم. این منطقی‌ترین و مدبرانه‌ترین برنامه‌ای بود که با توجه به شرایط ما می‌توان در نظر گرفت.

  اسکلت تیم فولاد از لیگ دو بود

  در ابتدای فصل بازیکنان زیادی را مدنظر داشتیم که تجربه بازی در لیگ یک را داشتند و شاید به کار ما می‌آمدند اما با توجه به بودجه‌ای که در اختیار داشتیم سعی کردیم به داشته‌مان فکر کنیم، ۱۶ بازیکن ما، از لیگ دو با بودند، ۳،۴ بازیکن امید را در اختیار گرفتیم و در اردوهایی که داشتیم ۳،۴ بازیکن هم جذب کردیم و با این جوانان بی‌ادعا تیم را بستیم.

  سه جلسه در روز تمرین می‌کردیم

  برگ برنده ما این بود که سه ماه زودتر از بقیه تیم ها کارمان را شروع کردیم، من معتقدم اختلاف ما با فوتبال دنیا در خلاقیت و فن نیست بلکه در نیروی جسمانی است، در فوتبال ملی هم هر زمانی ما توانستیم به لحاظ بدنی قوی باشیم موفق هم بوده‌ایم، قالب کارهای آقایان کی‌روش و ایویچ برای جام‌های جهانی ۹۸ و ۲۰۱۴ هم در همین زمینه بود.

  ما می‌خواستیم اصول و برنامه‌های تیم های بزرگ را رعایت کنیم و تا حدود زیادی هم موفق بودیم، بازیکنان ما می‌دانستند که از صبح تا شب باید در اختیار باشگاه باشند و سه جلسه در روز با تیم تمرین کنند، این اتفاق همیشه در تیم می‌افتاد و اگر یک زمانی یک جلسه از تمرین کنسل می‌شد همه بازیکنان تعجب می‌کردند.

  اصول حرفه‌ای را رعایت کردیم

  رعایت کردن ضوابط حرفه‌ای از اصول اصلی ما بود، به‌طور مثال من مربی می‌دانستم که نباید سیاست‌گذاری کنم بلکه سیاست‌گذاری و تعیین خط‌مشی کار مدیران باشگاه است. من باید به کار خودم که کار فنی بود می‌رسیدم. تدوین اصول و برنامه‌های باشگاه بر عهده مدیران بود و این را من کاملاً می‌دانستم که نباید از حیطه خودم خارج شوم و در کار آنها دخالت کنم.

  این موفقیت علاوه بر کادرفنی و بازیکنان و مدیران فولاد برای تمام کارمندان این باشگاه و این کارخانه و همه پرسنل شاغل در آن و البته هواداران تیم فولاد نوین هستیم و به تمام آنها تبریک می‌گویم.

  برچسب ها :

  نظرات