آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16749
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پنتاگون: ناوهای اعزام‌شده به یمن مأموریتی برای تجسس از کشتی‌های ایرانی ندارند

  آوای شمال/ به گزارش فارس، مقام پنتاگون گزارش یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح‌های از سوی ایران به یمن را تکذیب کرد. به گزارش رویترز، «استیو وارن»، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه گفت نیروی دریایی آمریکا به منظور انجام عملیات امنیت دریایی اقدام به اعزام یک فروند ناو هواپیمابر […]

  آوای شمال/ به گزارش فارس، مقام پنتاگون گزارش یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح‌های از سوی ایران به یمن را تکذیب کرد.

  به گزارش رویترز، «استیو وارن»، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه گفت نیروی دریایی آمریکا به منظور انجام عملیات امنیت دریایی اقدام به اعزام یک فروند ناو هواپیمابر و یک کشتی جنگی مجهز به موشک‌های هدایت شونده به آبهای نزدیک یمن کرده است. وی به رغم این هر گونه مأموریت به این کشتی‌ها برای جلوگیری از ادعاهای مربوط به ارسال سلاح‌ از ایران به یمن را تکذیب کرد.

  خبرگزاری «آسوشیتدپرس» ساعاتی پیشتر از قول مقامات نیروی دریایی آمریکا مدعی شده بود ۲ فروند ناو هواپیمابر «یو‌اس‌اس تئودور روزولت» به آبهای یمن اعزام شده و به سایر ناوهای آمریکایی پیوسته‌اند تا مانع سلاح‌‌های ارسالی ایران به اعضای جنبش انصارالله شوند.

  این ادعا در حالی مطرح شد که مقام‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اروپا چند روز پیش به شرط عدم افشای نام حمایت تسلیحاتی ایران از اعضای انصارالله را تکذیب کرده‌ بودند. آسوشتیدپرس که معمولاً به خبرسازی درباره ایران شهرت دارد با تکرار ادعاهای حمایت تسلیحاتی ایران از اعضای جنبش انصارالله در یمن نوشته بود اکنون ۹ فروند کشتی آمریکایی شامل ناوچه‌ها و ناوشکن در منطقه مستقر هستند. به ادعای این رسانه، ناوهای آمریکایی تیم‌هایی برای تحقیق و تجسس از سایر کشتی‌ها دارند.

  سخنگوی پنتاگون گفت نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه ناو هواپیمابر «تئودور روزولت» و ناوچه اسکورت‌کننده آن، «یو‌اس‌اس نورماندی» را به دریای عرب فرستاده است.

  ناوهای تازه اعزام‌شده آمریکایی به ۷ ناو پیشتر اعزام‌شده در آبهای نزدیک یمن خواهند پیوست.

  این مقام پنتاگون علاوه بر این گفت: «شواهد تازه‌ای مبنی بر انتقال سلاخ از ایرانی به حوثی‌های یمن وجود ندارد، اگرچه ایران قبلاً این اقدام را انجام داده است.»  

  برچسب ها :

  نظرات