آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16746
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  یوسفیان‌ملا: ورود پول‌های کثیف به انتخابات، به مشروعیت نظام آسیب می‌زند /مبادی ورودی این پول‌ها قابل شناسایی و برخورد است

  آوای شمال/ عزت الله یوسفیان ملا، عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به هشدارهای اخیر درباره مقابله با ورود پولهای کثیف به امر انتخابات، به خبرنگار نامه نیوز، گفت: هیئت نظارت و اجرایی انتخابات باید دقت لازم را داشته باشد و در هر حوزه‌ای که این اتفاقات می‌افتد به دستگاه […]

  آوای شمال/ عزت الله یوسفیان ملا، عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به هشدارهای اخیر درباره مقابله با ورود پولهای کثیف به امر انتخابات، به خبرنگار نامه نیوز، گفت: هیئت نظارت و اجرایی انتخابات باید دقت لازم را داشته باشد و در هر حوزه‌ای که این اتفاقات می‌افتد به دستگاه قضایی گزارش دهند تا برخورد شود، تنها راه مقابله با این پولها همین است.

  وی با بیان اینکه این موضوع قابل پیشگیری نیست، افزود: این اتفاق پیش از این نیز در انتخابات می افتاده و ممکن است در هر انتخابات دیگری نیز تکرار شود. البته این پرداخت ها هم اتفاقی است و یک روند دائمی ندارد که یک جایی قطع شود یا بصورت پروژه ای و ناگهانی از جایی دیگر شروع شود. لذا باید در همان هفته های نزدیک به انتخابات این موضوع پیگیری و از چرخه انتخابات حذف شود.
  عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با تاکید براینکه اگر خواست و اراده جدی وجود داشته باشد این موضوع قابل پیشگیری است، ادامه داد: هر چه انتخابات از جاده سلامت خارج شود به همان نسبت نیز به نظام ضربه می‌خورد و بخشی از کشور را از مشروعیت می اندازد و این اصلا به نفع نظام و کشور نیست.
  ریس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس یادآور شد: این پولها ممکن است از راه‌هایی همانند قاچاق، ربا و غیره وارد انتخابات شود. اصل ۴۹ قانون اساسی منشاها را مشخص کرده، باید مبادی ورود این پولها به انتخابات ر ا در همان ۱۰ یا ۱۵ روز مانده به انتخابات شناسایی و برخورد کنیم و قوه قضاییه نیز با سرعت به این پرونده ها رسیدگی کند.

  برچسب ها :

  نظرات