آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16689
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمله نظامی به ایران واقع بینانه‌ترین گزینه موجود برای اسرائیل است

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوید رابین» از مقام‌های اسبق صهیونیستی در یادداشتی تحت عنوان «زمان حمله به ایران» که امروز دوشنبه در وبگاه صهیونیستی «عاروتص شوع» منتشر شده است، نوشت: چارچوب توافق اخیر بین گروه ۱+ ۵ و ایران که از سوی دولت اوباما و بسیاری از  عوامل دموکراتش در کنگره‌ […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوید رابین» از مقام‌های اسبق صهیونیستی در یادداشتی تحت عنوان «زمان حمله به ایران» که امروز دوشنبه در وبگاه صهیونیستی «عاروتص شوع» منتشر شده است، نوشت: چارچوب توافق اخیر بین گروه ۱+ ۵ و ایران که از سوی دولت اوباما و بسیاری از  عوامل دموکراتش در کنگره‌ پیش برده می‌شود احتمال حمله نظامی پیشدستانه گسترده اسرائیل را علیه تاسیسات هسته‌ای ایران افزایش می‌دهد.

  بر اساس این گزارش، باوجودی که تحریم‌های آمریکا و دیگران به طور رسمی هنوز لغو نشده است، کشورهای جهان تعامل با ایران را آغاز کرده‌اند و پوتین رییس جمهور روسیه اولین شخص و البته مهمترین نفری بود که توافق ارسال موشک‌های اس_ ۳۰۰ را به برقرار کرد. استرالیا نیزی به دنبال روسیه تشریک مساعی را با ایران در زمینه امور اطلاعاتی آغاز کرد.

  نویسنده در ادامه عنوان داشت: این علائم شوم آغاز پروسه خطرناک تسلیم شدن در برابر ایران و در عین حال نمایش چراغ سبز جهان به ایران به عنوان یک کشور هسته‌ای است. بنابر این جامعه بین‌الملل می‌خواهد تاییدی خوب را به ایران بدهد.

  در ادامه این مطلب آمده است: اگر ایران می‌خواهد در پی انرژی هسته‌ای با اهداف مسالمت آمیز باشد این مسئله مورد دیگری است اما این کشور به عنوان سومین تولید کننده نفت در جهان نیازی به انرژی هسته‌ای ندارد مگر این‌که در واقع قصد انجام هدفش که نابودی اسرائیل و صدور انقلاب به اقصی نقاط جهان است را داشته باشد.

  در بخش دیگر این یادداشت آمده است: البته حمله پیشدستانه اسرائیل به ایران آسان نیست و نیاز به حمله‌ای برق‌آسا دارد که البته مورد انتقاد هر کشوری قرار خواهد گرفت اما هرچه اسرائیل بیشتر منتظر باشد، با هجمه دیپلماتیک اجتناب ناپذیر بعدی بزرگتری مواجه می‌شود بنابر این گزینه دیگر وجود ندارد. حتی با تجدید تحریم‌های سنگین آمریکا و حامیان این مسئله در کنگره نمی‌توان سران منکر کننده هولوکاست را در ایران متوقف کرد.

  در انتهای این یادداشت آمده است: ساعت به‌سرعت در حال جلو رفتن است و باید متوجه شویم که حمله نظامی واقع بینانه‌ترین گزینه موجود است. دولت جدید ائتلافی اسرائیل در ۲ هفته به طور رسمی شکل خواهد گرفت با شکل گیری سیاست‌هایش برنامه ریزی برای حمله نظامی علیه ایران  آغاز خواهد شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات