آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ , Sunday 17 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16637
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  حکایت خرابه ۲۴ هزار متری خط آهی محمودآباد/مسئول پاتوق معتادان کیست+عکس

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال شهر ساحلی توریستی محمودآباد همواره با مشکلات عدیده ای روبرو بوده که برخی از آن ها علاوه بر پدید آوردن منظره ای نازیبا، تبدیل به تهدیدی جدی برای ساکنان بومی آن منطقه شده است. معضلی که در حال حاضر وجود دارد و در سواحل محمودآباد چشم هر بیننده […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال شهر ساحلی توریستی محمودآباد همواره با مشکلات عدیده ای روبرو بوده که برخی از آن ها علاوه بر پدید آوردن منظره ای نازیبا، تبدیل به تهدیدی جدی برای ساکنان بومی آن منطقه شده است.

  معضلی که در حال حاضر وجود دارد و در سواحل محمودآباد چشم هر بیننده ای را آزار می دهد، در کیلومتر ۳ محمودآباد به فریدونکنار و در کنار طرح دریای خط آهی است.

  در گذشته طرحی در این مکان به مساحت تقریبی ۲۴ هزار متر کلید خورد که مردم  با نام طرح جمالی آن را می شناسند.

  در این طرح بناهایی ویلایی ساخته شده که با گذشت  قریب به ۱۰ سال، همچنان اغفال مانده و ساختمان های تخریب شده تصویری بسیار زشت از شهر محمودآباد را در ذهن مسافران و گردشگران به جای می گذارد که علاوه بر آن محلی برای دپوی زباله شده است.

  محمودآباد سالانه میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است که وجود چنین معضلاتی که به تعبیر یکی از شهروندان تبدیل به لکه سرطانی شده، زیبنده این شهر ساحلی با وجود پتانسیل های عظیم در صنعت توریسم نیست.

  متاسفانه این بناهای نیمه کاره که سال هاست رها شده، پاتوقی برای متکدیان و معتادان خیابانی نیز شده است و اینکه چرا مسئولان تاکنون فکر چاره ای برای این موضوع نکرده اند سوال ذهن همگان است.

  نکته قابل تأمل اینکه، شهرداری محمودآباد سند مالکیت ۲۴ هزار متری این زمین را در اختیار دارد ولی پس از گذشت این همه سال اقدام شایسته ای برای رفع این معضل صورت نگرفته است.

  حال سوال اینجاست که این وضع أسف بار تا چه زمانی باید ادامه داشته باشد؟ آیا پس از گذشت این همه سال زمان آن فرا نرسیده که مسئولان به فکر چاره باشند؟

  برای دیدن تصاویر مربوطه اینجا کلیک کنید.

  برچسب ها :

  نظرات