آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16628
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۷
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  افزایش سطح دسترسی عمومی برای ارایه خدمات بیشتر

  آوای شمال/ به گزارش سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران؛ مهندس نصراله جهانگرد در کنفرانس وب پژوهی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر همین اساس یک برنامه مشخص برای افزایش سطح دسترسی مردم به خدمات تصویب شده که با حمایت مجلس و بر اساس منابع پیش بینی شده، در حال اجرا و پیاده سازی است. […]

  آوای شمال/ به گزارش سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران؛ مهندس نصراله جهانگرد در کنفرانس وب پژوهی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر همین اساس یک برنامه مشخص برای افزایش سطح دسترسی مردم به خدمات تصویب شده که با حمایت مجلس و بر اساس منابع پیش بینی شده، در حال اجرا و پیاده سازی است.

  وی ادامه داد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، می‌بایست تا پایان برنامه، ۶۰ درصد خانوارها به شبکه پرسرعت دسترسی داشته باشند که با توجه به آمار و اطلاعات موجود، برای تحقق این برنامه می‌بایست ۱۸ میلیون خط پرظرفیت ایجاد و به متقاضیان ارایه شود که تا کنون حدود ۵۰ درصد آن محقق شده است.

  معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: از سوی دیگر و با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته، می‌بایست ظرفیت شبکه داخلی بین استانی به ۲۰ ترابایت و داخل شهری به ۶۰ ترابایت افزایش پیدا کند. وی ادامه داد: همچنین ظرفیت اینترنت بین الملل نیز باید به چهار ترابایت افزایش پیدا کند تا در تعامل با شبکه پرظرفیت داخلی، امکان سرویس دهی با کیفیت تر برای کاربران را فراهم کند.

  مهندس جهانگرد با بیان این مطلب که سال گذشته امکان ارایه خدمات نسل سوم و بالاتر موبایل برای تمامی اپراتورهای تلفن همراه کشور فراهم شد تصریح کرد: تا پایان سال ۹۳، بیش از ۲۰۰ شهر خدمات نسل سوم و ۵۰ شهر خدمات نسل چهارم را به متقاضیان عرضه کردند که با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان فصل جاری ۵۰۰ شهر خدمات نسل سوم را به مردم ارایه خواهند کرد.

  وی تاکید کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، کسب و کارها در این بخش رونق گرفته به طوری که در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار برنامه به زبان فارسی بر بستر اندروید تهیه و در دسترس کاربران تلفن همراه قرار گرفته است. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اهمیت توسعه خط و زبان فارسی در فضای وب گفت: هم اکنون، میزان صفحات موجود در وب به زبان کشورها یکی از مولفه‌های تامین منافع ملی کشورها در فضای مجازی محسوب می‌شود.

  وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود، محتوای فارسی موجود در فضای وب حدود ۰٫۹ درصد از حجم شبکه‌های جهانی را به خود اختصاص داده و حجم صفحات فارسی حدود یک درصد از کل صفحات موجود در وب را تشکیل می‌دهد.

  برچسب ها :

  نظرات