آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ , Saturday 16 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16527
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  خطر از سر مسافران پرواز فرانکفورت – تهران گذشت

  آوای شمال/ به گزارش قدس آنلاین و به نقل از خبرنگار ایسنا، حضور دو خبرنگار ایرانی در پرواز لوفت‌هانزا باعث شد اقدامی که کمک خلبان مجنون آلمانی برای جاودانه کردن خود انجام داد ایرانی‌ها را نیز با خود درگیر کند. حالا با گذشت نزدیک به یک ماه از این حادثه وقتی بزرگ‌ترین ایرلاین اروپایی قصد […]

  آوای شمال/ به گزارش قدس آنلاین و به نقل از خبرنگار ایسنا، حضور دو خبرنگار ایرانی در پرواز لوفت‌هانزا باعث شد اقدامی که کمک خلبان مجنون آلمانی برای جاودانه کردن خود انجام داد ایرانی‌ها را نیز با خود درگیر کند.

  حالا با گذشت نزدیک به یک ماه از این حادثه وقتی بزرگ‌ترین ایرلاین اروپایی قصد داشت به وظیفه خود عمل کرده و خانواده یکی از دو قربانی حادثه پنجم فروردین‌ماه ۱۳۹۴ به محل حادثه برده تا با فرزندشان وداع کند، در مسیر برگشت بار دیگر از خود عملکردی نشان داده که وضعیت اعتباری این ایرلاین را بار دیگر با تردید‌های جدی مواجه می‌کند.

  طبق اعلام برادر حسین جوادی خبرنگار ایرانی کشته شده در حادثه ابتدای فروردین‌ماه در شرایطی که پرواز فرانکفورت به تهران عصر روز گذشته حرکت خود را آغاز کرده بود، پس از گذشت نزدیک به نیم ساعت از زمان پرواز ناگهان با تکان‌های شدید روبه‌رو شده و به وضعیت غیرمعمول رسید.

  وی که به همراه خانواده‌اش در این پرواز حضور داشته و پس از وداع با محل سقوط هواپیمای عضو خانواده‌شان به مقصد تهران حرکت می‌کردند، ادامه داد: پس از رسیدن به این شرایط هواپیما مجبور شد ارتفاع خود را به شدت کاهش داده و بار دیگر به سمت فرودگاه فرانکفورت حرکت کند تا با فراهم‌شدن مقدمات دوباره به شکل اضطراری در باند فرودگاه مبدا به زمین بنشیند.

  علت اصلی این حادثه از سوی مقامات شرکت لوفت‌هانزا بازشدن ناگهانی چرخ‌های ایرباس این شرکت در آسمان بوده است که به دلیل نتیجه‌بخش نشدن اقدامات کادر پروازی برای بستن مجدد محفظه چرخ‌ها خلبان مجبور شده به سمت فرانکفورت باز گردد.

  به گفته وی مسوولان پروازی لوفت‌هانزا مجبور شدند به دلیل برطرف نشدن نقص فنی هواپیما پس از حدود سه ساعت هواپیمای دیگر را جایگزین کنند تا پرواز با چند ساعت تاخیر حوالی ساعت ۶ صبح به تهران برسد.

  هرچند مسوولان شرکت لوفت‌هانزا که خود را به عنوان بزرگ‌ترین ایرلاین اروپا معرفی می‌کنند تلاش کردند دیوانگی کمک خلبان خود را به عنوان دلیل این حادثه در نظر گرفته و مسائل فنی و مشکلاتی از این دست را از دید رسانه‌ها دور کنند، اما حادثه شب گذشته نشان می‌دهد وضعیت این شرکت هواپیمایی بزرگ با شرایط عادی فاصله داشته و حداقل دو تجربه مسافرتی ایرانی‌ها در طول یکماه گذشته با حوادثی خاص همراه بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات