آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ , Wednesday 17 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16457
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ایاد علاوی: اولین نفری بودم که از ایران دفاع کردم

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ایاد علاوی» معاون رئیس‌جمهور عراق اعلام کرد که اولین نفری بوده که از ایران دفاع و حمایت کرده و این کشور را در نقشه منطقه‌ای داخل کرده است. وی در گفت‌وگو در یکی از برنامه‌های شبکه ماهواره‌ای «السومریه نیوز» اظهار داشت: من هیچ مشکلی با ایران ندارم […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ایاد علاوی» معاون رئیس‌جمهور عراق اعلام کرد که اولین نفری بوده که از ایران دفاع و حمایت کرده و این کشور را در نقشه منطقه‌ای داخل کرده است.

  وی در گفت‌وگو در یکی از برنامه‌های شبکه ماهواره‌ای «السومریه نیوز» اظهار داشت: من هیچ مشکلی با ایران ندارم و با آن مخالف نیستم. من تنها با هر کسی که تلاش می‌کند در امور عراق دخالت کند، مشکل دارم. من اولین نفری بودند که از ایران دفاع و حمایت کردم و اولین نفری بودم که آن را وارد نقشه منطقه‌ای منطقه‌ای کردم یا سلاح‌های مجاهدین خلق (منافقین) را از آنها گرفتم.

  علاوی که در دوره نخست‌وزیری «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق از مخالفان سرسخت او و سیاست‌های او در تحکیم روابط با ایران بود،؛ افزود که در سال ۲۰۰۳ برای شرکت ایران و سوریه در نشست شرم‌الشیخ که درباره عراق برگزارشد، اصرار ورزیده است. این در حالی بود که در آن زمان ملاحظاتی بین‌المللی در این‌باره وجود داشت. این کنفرانس بر اساس روابط امنیتی سالم در منطقه برگزار شد و در آن زمان ایران از این مسئله به خوبی استقبال کرد.

  علاوی گفت: ایران درهمان زمان، در نامه‌ای رسمی از من برای حضورش در نشست شرم‌الشیخ و مسئله مجاهدین خلق (منافقین) تشکر کرد.

  وی در ادامه گفت که این امکان وجود دارد که عراق نقشی مثبت در عمق عربی و اسلامی ایفا کند.

  معاون رئیس‌جمهور عراق در سال گذشته نیز اعلام کرده بود که هیچ ممانعتی برای بازگشایی درهای روابط با ایران مشروط به عدم دخالتش در امور عراق، ندارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات