آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16345
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ادعای مقامات آمریکایی: ایران در حال ارسال ناوگانی شامل ۷ کشتی به یمن است

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به نقل از دو مقام ناشناس وزارت دفاع این کشور ادعا کرد که ایران به دنبال ارسال ۷ کشتی به سمت یمن است. در حالی که ایران همواره بر لزوم توقف تجاوز کشورهای خارجی به یمن و لزوم مذاکره یمنی‌ها برای حل […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به نقل از دو مقام ناشناس وزارت دفاع این کشور ادعا کرد که ایران به دنبال ارسال ۷ کشتی به سمت یمن است.

  در حالی که ایران همواره بر لزوم توقف تجاوز کشورهای خارجی به یمن و لزوم مذاکره یمنی‌ها برای حل بحران این کشور تاکید کرده است، پایگاه «هیل» در خبری به نقل از دو مقام وزارت دفاع آمریکا که نامشان را هم منتشر نکرده، ‌مدعی شد: «ایران در حال ارسال ناوگانی از ۷ کشتی به سمت یمن است که (محموله) برخی از آنها تسلیحات است».

  ادعای ارسال ناوگان دریایی ایران به یمن تاکنون مورد تایید مقامات ایران قرار نگرفته است. مقامات و رسانه‌های غربی از ابتدای درگیری‌های یمن، ادعاهای بی‌اساسی درباره نقش ایران مطرح کرده‌اند ادعاهایی که توجهی به واقعیات میدانی و اقدامات تجاوزگرانه سعودی‌ها به این کشور نداشته است.

  در گزارش این پایگاه همچنین ادعا شده است: «مقامات(آمریکایی) نگران این هستند که چنین اقدامی(ادعای ارسال ۷ کشتی) به نمایشی به آمریکا و اعضای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی منجر شود؛‌ کشورهایی که در حال محاصره دریایی یمن هستند».

  مقامات آمریکایی که نامی از آنها منتشر نشده در ادامه ادعاهای خود گفتند: «آنچه اکنون غیرمعمول و غیرمتعارف است، آن است که ایرانی‌ها تلاشی برای مخفی کردن آن نیستند و به جای آن در حال تلاش برای “برقراری ارتباط” در این باره با آمریکا و متحدانش در خلیج(فارس) هستند».

   

  برچسب ها :

  نظرات