آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16325
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تحرکات ریاض برای خروج‎آبرومندانه ازجنگ یمن

  آوای شمال/ به گزارش شریان نیوز، مخالف سعودی معروف به مجتهد در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرده است که عربستان پس از چند هفته بمباران بی ثمر یمن تصمیم گرفته است تا از خود نرمش نشان داده و به حملات خود پایان دهد. مجتهد در پیام جدید خود نوشته است: هم اکنون تماس‌های […]

  آوای شمال/ به گزارش شریان نیوز، مخالف سعودی معروف به مجتهد در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرده است که عربستان پس از چند هفته بمباران بی ثمر یمن تصمیم گرفته است تا از خود نرمش نشان داده و به حملات خود پایان دهد.

  مجتهد در پیام جدید خود نوشته است: هم اکنون تماس‌های محرمانه‌ای میان ریاض و حوثی‌ها (جنبش انصار الله یمن) از طریق عمان برقرار شده است تا دو طرف به راه حلی سیاسی دست پابند که در آن حوثی‌ها بدون اینکه چهره پیروز از خود نشان بدهند کلیه دست آورد‌هایشان  را حفظ کنند.

  این فعال سعودی ادامه داده است: همچنین در این گفتگو‌ها عنوان شده است تمهیداتی اندیشیده می‌شود که یک شورای ریاست جمهوری به ریاست شخص مورد قبول حوثی‌ها و همچنین مشارکت آنان در این شورا تشکیل شده و نیروهای انصار الله در مناطقی که کنترل آن را در دست گرفته‌اند باقی مانده و در اداره این مناطق نیز مشارکت داشته باشند.

  وی ادامه داده است که کاندید کردن بحاح برای نشان دادن حسن نیت عربستان و آسان تر شدن تفاهم بوده است و عربستان با مشارکت حوثی‌ها در شورای ریاست جمهوری به ریاست بحاح و باقی ماند نیروهای مسلح آنان در شمال یمن موافقت کرده‌ است.

  مجتهد تاکید کرده است: عربستانی‌ها پذیرفته‌اند که غرامت چند میلیارد دلاری را تحت عنوان کمک به بازسازی یمن به حوثی‌ها پرداخت کنند که این مبلغ تنها با خروج نیروهای مسلح وابسته به انصار الله از شهرهای جنوبی پرداخت خواهد شد.

  وی خبر داد که هم اکنون عربستان در حال هماهنگی با آمریکا برای صدور بیانیه‌ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل برای پشتیبانی از راه حل مسالمت آمیز با شرایط توافق شده است تا به این وسیله به این راه حل مشروعیت بین المللی ببخشد.

  مجتهد در پایان تاکید کرده است که به نظر می‌رسد عربستان تصمیم گرفته است تا پس از چندین روز بمباران بی فایده از خود نرمش نشان دهد، آنان معتقد هستند که این تفاهم، عربستان را در برابر حمله زمینی انصار الله به داخل عربستان و پیشروی آنان در سایه عدم توانایی ارتش سعودی برای مقابله با آنان و خودداری پاکستان از کمک به آل‌سعود، محافظت خواهد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات