آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16234
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  مزاحمت‌های دختر جوان برای مرد شیرازی/ پلیس دختر ۲۲ ساله دستگیر کرد

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، رییس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: متهم این پرونده از اقوام شاکی می باشد که از طریق ایجاد آدرس پست الکترونیک و صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی، شاکی را مورد تهدید قرار داده است. سرهنگ “سید موسی حسینی” افزود: داستان […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، رییس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: متهم این پرونده از اقوام شاکی می باشد که از طریق ایجاد آدرس پست الکترونیک و صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی، شاکی را مورد تهدید قرار داده است.

  سرهنگ “سید موسی حسینی” افزود: داستان از جایی شروع می شود که متهم با حس انتقام جویی از شاکی برای وی ایمیل هایی ارسال نموده و او را تهدید به هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای اجتماعی می نماید. 

  وی تصریح کرد: متهم سپس برای همکاران شاکی، خانواده و اقوام نزدیکش در اینترنت اقدام به ارسال پیام و پست الکترونیک نموده و وی را فردی دارای مشکل اخلاقی معرفی می کند. 
  این مقام انتظامی گفت: با افزایش مزاحمت ها و تاثیر آن بر زندگی شخصی شاکی، وی در شکایتی خواستار رسیدگی به موضوع شده و کارشناسان این پلیس با رصد فضای مجازی و شناسایی دختر ۲۲ ساله، وی را دستگیر و به پلیس فتا انتقال می دهند. 
  سرهنگ “حسینی” اظهار کرد: متهم با رویت مستندات به جرم ارتکابی اقرار و هدف خود را از این کار انتقام جویی عنوان کرد. 
  رئیس پلیس فتا فارس در پایان با اشاره به ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه ای بیان کرد: بر اساس این ماده قانونی هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا … به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر کند یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یاد شده به نحوی از انحاء ضررمادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد .

  برچسب ها :

  نظرات