آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ , Thursday 18 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16210
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  ۹ نفر زخمی، حاصل انجام یک سنت غلط در استان خوزستان

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا طبق یک سنت غلط و رایج در مناطق روستایی و عشایری استان خوزستان در مراسم تشییع جنازه و یا عروسی افراد اقدام به تیر اندازی هوایی می کنند. معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید این خبر گفت: این اتفاق […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا طبق یک سنت غلط و رایج در مناطق روستایی و عشایری استان خوزستان در مراسم تشییع جنازه و یا عروسی افراد اقدام به تیر اندازی هوایی می کنند.

  معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید این خبر گفت: این اتفاق روز جمعه در یک مراسم عزاداری و بر اثر یک سهل انگاری اتفاق افتاده است.

  سرهنگ سید رحمان موسوی افزود : در این مراسم عزاداری یک قبضه اسلحه شکاری ساچمه ای از دست فردی که در این مراسم شرکت کرده بود به زمین افتاده که به دلیل مسلح بودن اسلحه و شلیک نا خودآگاه فشنگ، ۹ نفر از افرادی که در مراسم شرکت کرده بودند زخمی شدند.

  وی گفت: این افراد بلا فاصله به بیمارستان اهواز منتقل شدند و تحت مداوا قرار گرفتند و خوشبختانه حال عمومی همه آنها رضایت بخش است.

  وی این سنت را یک سنت غلط دانست و تاکید کرد بزرگان اقوام و عشایر استان خوزستان باید با فرهنگ سازی مناسب این سنت را ریشه کن کرده تا اینگونه حوادث رخ ندهد.

  چندی پیش نیز در دو شهرستان شوشتر و شوش بر اثر سهل انگاری و نیز استفاده از سلاح شکاری در مراسم عزاداری و عروسی چنین حوادث مشابهی تکرار شده بود.

  مرکز شهرستان حمیدیه در ۲۵ کیلومتری غرب اهواز قرار دارد و روستای سادات از توابع این شهرستان در ۱۵ کیلومتری اهواز قرار گرفته است .

  برچسب ها :

  نظرات