آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ , Thursday 18 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16152
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  الجزیره: اقدام اوباما روحانی را مشکوک کرد

  آوای شمال/ کیهان در ادامه نوشت:وبسایت الجزیره با اشاره به توافق رئیس دولت و کنگره آمریکا  و اظهارات رئیس جمهور کشورمان در سفر به گیلان نوشت: لحن تند سخنان رئیس جمهوری ایران در خصوص «اصل توافق در برابر برداشتن کامل تحریمها» احتمالاً ناشی از فرمول مشکوکی است که آمریکایی‌ها در خصوص اعطای حق به کنگره […]

  آوای شمال/ کیهان در ادامه نوشت:وبسایت الجزیره با اشاره به توافق رئیس دولت و کنگره آمریکا  و اظهارات رئیس جمهور کشورمان در سفر به گیلان نوشت: لحن تند سخنان رئیس جمهوری ایران در خصوص «اصل توافق در برابر برداشتن کامل تحریمها» احتمالاً ناشی از فرمول مشکوکی است که آمریکایی‌ها در خصوص اعطای حق به کنگره برای نظارت بر هر گونه توافق نهایی با ایران تدوین کرده‌اند. روحانی تأکید کرد کشورش توافق جامع هسته‌ای را فقط در صورتی خواهد پذیرفت که همه تحریمها برداشته شود.
  الجزیره می‌افزاید: این اظهار نظر روحانی اندکی پس از تصویب پیش‌نویس قانونی در کمیته روابط خارجی سنا صورت گرفت که برداشتن تحریم‌های ایران را منوط به موافقت کنگره کرده است. بدون لغو کامل همه تحریم‌ها توافقی در کار نخواهد بود. این موضعی است که مقامات ایرانی همواره از زمان گفت‌وگو درباره پرونده هسته‌ای خود بر آن تأکید کرده‌اند.
  یادآور می‌شود رئیس جمهور در کنفرانس خبری پنج‌شنبه برای اولین بار تصریح کرد: تا توافق مسیر و راه دشواری پیش رو داریم. همزمان روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت: تصمیم فوری باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا برای امضای طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای ایران در حالی که پیش از این گفته بود آن را وتو خواهد کرد، عقب‌نشینی تلخی است. کاخ‌سفید سعی می‌کند این عقب‌نشینی را این‌گونه توجیه کند که این طرح دو حزبی در مقایسه با پیش‌نویس اولیه آن کمتر قابل اعتراض است. اما سازش رئیس‌جمهور در مقابل اکثریتی که قدرت وتوی وی را خنثی می‌کردند نشان داد که حتی دموکرات‌ها نیز معتقد هستند که وی تند رفته است.
  یادآور می‌شود دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان کمیته روابط خارجی سنا با اتفاق آرا به طرح مذکور رأی دادند. کاخ‌سفید نیز گفت این مصوبه را امضا خواهد کرد.ذ

  برچسب ها :

  نظرات