آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16085
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  از خفت و خاری هاشمی ناراحتم/هاشمی انقلاب را فدای زن، دختر و پسر خود کرد/رابطه خانواده هاشمی با لندن چیست؟

  آوای شمال/ به گزارش بلاغ، حجت الاسلام جعفر شجونی، درباره اظهارات اخیر هاشمی درباره ظلم شدن به برخی افراد در کشور، اظهار کرد: نظر من درباره این اظهارات هاشمی همان نظر دلواپسان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه و بسیاری دیگر از افراد منتقد اظهارات وی است. وی در ادامه تصریح کرد: روز گذشته […]

  آوای شمال/ به گزارش بلاغ، حجت الاسلام جعفر شجونی، درباره اظهارات اخیر هاشمی درباره ظلم شدن به برخی افراد در کشور، اظهار کرد: نظر من درباره این اظهارات هاشمی همان نظر دلواپسان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه و بسیاری دیگر از افراد منتقد اظهارات وی است.

  وی در ادامه تصریح کرد: روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهارات هاشمی رفسنجانی را در حد اظهارات سخیف احمد شهید دانسته اند که این مقایسه کاملا صحیح است.

  عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: پیداست که همه نسبت به این اظهارات تند هاشمی رفسنجانی اعتراض داشته و در حالی که پسر او به دست قانون سپرده شده است، او می خواهد همه چیز را به هم بریزد و از طرف دیگر حرف‌هایی که امام(ره) نزده است را از قول امام (ره) نقل می کند.

  نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه هاشمی طبع کاخ‌نشینی پیدا کرده است و از کاخ مرمر خود به جلسات دیگری نرفته است تا بداند نظرات دیگران راجع به این اظهارات وی چگونه است که شأن خود را تا جایی پایین آورده است که انتقادات گسترده از هر طرف او را فرا گرفته است.

  شجونی ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان مملکت افشاگری‌هایی درباره هاشمی رفسنجانی و حقایقی راجع به پسر و یا خانه دختر وی در لندن انجام داده اند.

  وی خاطرنشان کرد: جای سوال است که چرا آقازاده‌های هاشمی هرگاه می‌خواهند درس بخوانند در لندن درس می خوانند و هرگاه می خواهند خانه خریداری کنند در لندن خانه می خرند؟

  عضو جامعه روحانیت مبارز اذعان کرد: زمان آزمایش و امتحان در هشت سال دفاع مقدس که فرا رسید بسیاری از مردم و مسئولان فرزندان خود را به صحنه آزمایش فرستادند و فرزندان خود را فدای انقلاب کردند، اما آقای هاشمی انقلاب را فدای زن، دختر و پسر خود کرده است.

  نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: ما از این وضعیت هاشمی خوشحال نبوده و برای او اظهار تأسف می کنیم؛ هاشمی در طول تاریخ شاید گاهی اهل منبر بوده است، اما اهل امر به معروف و نهی از منکر نبوده که او را دستگیر کنند وگرنه باید در دوران انقلاب مانند بقیه بالای ۲۰بار به زندان می افتاد.

  وی افزود: در حال حاضر نه تنها من، بلکه رئیس قوه قضائیه، نمایندگان مجلس و سازمان های دینی کشور اذعان می کنند که این اظهارات وی از جایی دیگر است و انتقاد ها نسبت به وی نشان می دهد که هاشمی به بد گودالی افتاده است.

  عضو جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: برای هاشمی زشت است که همه چیز را زیر پا بگذارد؛ اگر امروز هاشمی آبرویی دارد به خاطر این است که همچنان خود را در خیمه رهبری نگاه داشته است، وگرنه با سابقه‌ای که هاشمی دارد، تا کنون باید از طرف کیان نظام جمهوری اسلامی طرد شده باشد.

  نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی درباره واکنش هاشمی نسبت به انتقادها از وی هم گفت: تهمت افراطی در این کشور به افراد یک دروغ محض است؛ در کشور ما کسی افراطی نیست.

  وی ادامه داد: اگر حرفی زده می شود، همان حرف های امام (ره) است که روزی هم برخی امام خمینی(ره) را افراطی می دانستند. امام(ره) افراطی نبودند و عین اسلام را بیان می کردند.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان این داستان که کار ابوموسی، امیرالمومنین را تا مدت ها خانه نشین کرد، یادآور شد: در زمان حضرت علی(ع) هم به او تهمت تندروی می زدند و با حیله های عمرو عاصی اسلام را زیر پای معاویه انداختند.

  شجونی با اشاره به یکی از مخالفان وی که به او لفظ تندروی را نسبت داده بود گفت: جواب من به اینها این بود که وقتی شما کند رو هستید، گمان می کنید من و امثال من تندروی می‌کنند؛ اگر ما سازش‌کار باشیم آن زمان ما را انسان های خوبی می‌دانند.

  وی در ادامه اضافه کرد: آقای هاشمی با بیان این مباحث به جایی نمی‌رسند و تنها تیشه به ریشه خود می‌زنند؛ من بارها گفته ام تمام دارایی ام را که نصف یک آپارتمان است را فروخته و در اختیار کسی بگذارم که یک کاغذ نوشته از هاشمی تهیه کند که روی آن نوشته باشد میرحسین موسوی فتنه‌گر است؛ هاشمی هنوز فتنه ۸۸ را فتنه نمی‌داند.

  عضو جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: همان روزی را که مردم به خیابان‌ها آمدند و مهر بطلان بر فتنه کشیدند، هاشمی میرحسین موسوی را به کاخ مرمر خود آورد تا او را در مسائل دانشگاه آزاد دخالت بدهد.

  نماینده سابق مجلس توصیه ای هم به یادگار امام(ره) داشت: توصیه من به نوه امام خمینی(ره)، سید حسن خمینی این است که با دانشگاه آزاد همکاری نکند؛ عده ای از انقلابیون در حالی با دانشگاه آزاد همکاری می‌کنند که دانشگاه آزاد توسط خاندان هاشمی در حال بلعیده شدن است.

  شجونی با بیان اینکه بضاعت بسیاری در حد این نیست که هزینه دانشگاه آزاد را بپردازند،‌ خاطر نشان کرد: کسی نمی تواند مالک دانشگاه آزاد باشد، اما هنوز فرزندان هاشمی در حال جولان در این دانشگاه هستند.

  وی همچنین یادآور شد: زمانی که من در مجلس شورای اسلامی حضور داشتم، از ابتدا قرار بود دانشگاه آزاد شرایط مطلوبی داشته باشد، اما می بینیم که این دانشگاه چیز دیگری از آب در آمده و به زیر سیطره فرزندان هاشمی رفسنجانی رفته است.

  عضو جامعه روحانیت مبارز ابراز کرد: من دلم به حال هاشمی می‌سوزد و به خدا قسم از خفت و خاری هاشمی خوشحال نیستم و نمی خواهم نام هاشمی لکه دار شود، اما متأسفانه او نام خود را فدای فرزندان خود کرده است و فرزندان او هم انقلاب را فدای خود کرده اند و به خاطر محکومیت‌هایشان در دادگاه ها، امروز غصه دار شده اند.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید امثال آقای هاشمی به جای فراری دادن فرزند خود به خارج از کشور، از همان روز اول، فرزند خود را به برای رسیدگی به تخلفات وی به دادگاه تحویل می‌داد.

  برچسب ها :

  نظرات