آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 16079
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  برخورد پلیس اصفهان با اجاره قلیان در حاشیه زاینده‌رود

  آوای شمال/ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان سرهنگ جهانگیر کریمی، با توجه به انتشار گزارشی در تاریخ ۲۲ فروردین ماه در خبرگزاری با عنوان «شکستن حریم زاینده‌رود با دودقلیان/ کاهش احساس امنیت» در این ارتباط اظهار داشت: اغلب طرح ها و برنامه های پلیس براساس […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان سرهنگ جهانگیر کریمی، با توجه به انتشار گزارشی در تاریخ ۲۲ فروردین ماه در خبرگزاری با عنوان «شکستن حریم زاینده‌رود با دودقلیان/ کاهش احساس امنیت» در این ارتباط اظهار داشت: اغلب طرح ها و برنامه های پلیس براساس مطالبات مردمی انجام می شود.

  وی برخورد قاطعانه با موضوع استعمال قلیان در اطراف حاشیه زاینده رود و پل های تاریخی شهر اصفهان را از جمله مطالبات شهروندانی اصفهانی برشمرد و افزود: کشیدن قلیان در حاشیه زاینده رود علاوه بر آلوده کردن هوا و محیط برای مردمی که به قصد تفرج به کنار رودخانه آمده بودند، چهره شهر را در منظر گردشگران زشت و ناپسند نشان می دهد.

  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان پلیس مرکز استان هم با  اشاره به ماده یک آئین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در اماکن عمومی تاکید کرد: بر این اساس نیروی انتظامی استان این موضوع را در طرحهای انتظامی خود قرار داد.

  وی ادامه داد: روز گذشته نیروی انتظامی با به کارگیری تیم های ویژه ای به جمع آوری قلیان ها از حاشیه زاینده رود، پارک ساحلی ناژوان و اطراف پل های تاریخی سی و سه پل و خواجو پرداخت.

  سرهنگ کریمی ابراز داشت: در این طرح تعدادی از کسانی که اقدام به فروش قلیان به دختران و پسران جوان می کردند دستگیر و تمامی قلیان های آنها جمع آوری و توقیف شدند.

  وی اضافه کرد: لازم به ذکر است که این  قلیان ها آلوده و تنباکوهای مورد استفاده نیز غیر مجاز و غیر بهداشتی بودند.

  وی با اشاره به مضرات اجتماعی کشیدن قلیان بیان داشت: گزارشها و تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که مصرف قلیان مقدمه ای برای دور هم جمع شدن افراد تبهکار و خلافکار و زمینه ای برای به انحطاط کشیده شدن دختران و پسران نوجوان است چراکه بیشتر افرادی که دچار آسیب شده و کارشان به بزه‌کاری و اعتیاد و روابط ناسالم کشیده شده از پای قلیان کشیدن شروع شده است.

  اعلام تخلفات کشیدن یا اجاره قلیان با شماره ۱۱۰

  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه طرح برخورد با فروش، اجاره، توزیع و استعمال قلیان در پارک ها و تفرجگاه ها و اماکن عمومی  در دستور کار ویژه این فرماندهی قرار دارد، بیان داشت: شهروندان در صورت مشاهده این گونه تخلفات می توانند موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ اعلام نمایند تا واحدهای گشت انتظامی با متخلفان و کسانی که به امنیت و آرامش سطح جامعه لطمه می زنند برخورد جدی و قاطع انجام دهند.

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. ما با مصرف قلیان و سیگار مخالفیم و می دانیم که چقدر به سلامتی انسانها لطمه می زند. ولی هر چیز باید قانونی باشد . و تابلو های اعلاناتی ، هشدار دهنده وجود داشته باشد. ایا حاشیه زاینده رود  جزء اماکن عمومی است ؟یا فلان تفرجگاه؟ باید مشخص شود .دشت و دمن و بیابان هم می تواند جزء اماکن عمومی حساب شود.  پس انجا هم می توان قلیانها را جمع کرد!!!!! (دربیابان و دشت که نمی توان قلیلن جمع کرد غیر قانونیست.)پس می بینیم قانون ناقص است درست اجرا نمی شود و سلیقه در کار است (هر کس می تواند به سلیقه خودش قانون را تعبیر تفسیر و اجرا کند)و این می تواند موجبات ناراحتی و پایمال شدن حقوق شهروندان و بی قانونی را فراهم بیاورد. که خطری بسیار یزرگ است. پس باید قانون و ائین نامه  کاملا روشن شفاف و دقیق  باشد. هیچ پارک و تفرجگاهی نوشته نشده  مصرف، کشیدن سیگار و قلیان ممنوع است. هر چیز باید قانونی باشد.قلیان و سیگار خیلی بد است ولی کشیدن ان در پارک ،تفرجگاه  ،دشت و دمن ،کنار ساحل و رودخانه جرم و غیر قانونی نیست. برخورد با ان درست نیست و غیر قانونیست. نباید سلیقه ای کار کرد. این بدترین خطر است مخصوصا برای انهایی که می خواهند قانون را اجرا کنند و حافظ ان هستند.


  نظرات