آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1603
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌ها مطلوب برگزار شود

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداوود موسوی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی عمومی این شهرستان با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: وحدت اساس کار انبیاء، ائمه اطهار و نظام اسلامی بوده و این مهم باید در دو قشر مهم و اثرگذار حوزه و دانشگاه به خوبی شکل بگیرد. وی تصریح کرد: […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداوود موسوی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی عمومی این شهرستان با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: وحدت اساس کار انبیاء، ائمه اطهار و نظام اسلامی بوده و این مهم باید در دو قشر مهم و اثرگذار حوزه و دانشگاه به خوبی شکل بگیرد.

  وی تصریح کرد: دشمنان نظام به دنبال تفرقه میان این دو قشر هستند، چرا که اهمیت این موضوع  را می‌دانند و باید تلاش کنیم این ارتباط و وحدت روز به روز مستحکم‌تر شود.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر برپایی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: این مسئله بسیار با اهمیت است و باید دانشگاه‌ها به شکل مطلوبی این کرسی‌ها را برگزار کنند.

  موسوی افزود: استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در حوزه‌های علمیه و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت علمی حوزه در دانشگاه‌ها یک ضرورت مهم است.

  وی با تاکید بر ایجاد همدلی و رفاقت بین حوزویان و دانشگاهیان ابراز داشت: این دو قشر همچون دو بال پرنده هستند که باید باهم به پرواز درآیند تا ثمره آن به جامعه برسد.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی محمودآباد عظمت، صلابت و امنیت امروز جامعه را برگرفته از همین وحدت در سطوح مختلف جامعه از جمله حوزه و دانشگاه دانست و افزود: امروز از هر زمان دیگری نیازمند این وحدت و همدلی هستیم تا دشمنان نظام ناامید شوند.

  موسوی به تشکیل کارگروه‌های مختلف در شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و اظهار داشت: باید فعالیت این کارگروه‌ها در خدمت ارتقاء فرهنگ شهرستان برنامه‌ریزی شود و کارگروه‌ها باید در جلسات شورای فرهنگ عمومی گزارش‌ کار ارائه کنند.

  وی برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه در حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) را کار ارزنده‌ای تلقی کرد و افزود: حوزه علمیه شهرستان محمودآباد به عنوان یکی از حوزه‌های شاخص کشور معرفی می‌شود و باید همه دستگاه‌های شهرستان با وجود ۱۷۰ طلبه در این حوزه،گوشه‌ای از کار را انجام دهند و به تعالی آن توجه جدی کنند.

  امام جمعه محمودآباد در پایان خواستار برگزاری هرچه باشکوه‌تر زیارت حضرت رسول(ص) در سطح شهرستان شد و گفت: باید شأن و جایگاه پیامبر رحمت و مهربانی در ایام وفات آن بزرگوار برای دلدادگان آن حضرت حفظ و مراسمی شایسته برگزار شود.

  برچسب ها :

  نظرات