آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15988
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اروپا برای توقف حملات علیه یمن اقدام کند/لزوم بررسی راهکار سیاسی

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشومان با مارکوس ادرر معاون وزیر خارجه آلمان دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه یمن، بحرین، عراق و سوریه گفتگو کرد.  معاون وزیرخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به تحولات اخیر در یمن و حملات نیروهای […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار مهر حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشومان با مارکوس ادرر معاون وزیر خارجه آلمان دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه یمن، بحرین، عراق و سوریه گفتگو کرد.

   معاون وزیرخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به تحولات اخیر در یمن و حملات نیروهای نظامی خارجی اظهار داشت: حملات عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورها به یمن اقدام خطایی است که نتیجه ای برای متجاوزین به همراه نخواهد داشت.

  وی با متوازن خواندن موضع آلمان در خصوص عملیات نظامی علیه یمن افزود: ما انتظار داریم آلمان و سایر کشورهای اروپایی اقدامات لازم را برای متوقف کردن حملات علیه مردم یمن و زیر ساخت های آن کشور، زمینه را برای امداد رسانی به یمن و آغاز گفتگوهای یمنی – یمنی برای رسیدن به تشکیل حکومت وحدت ملی فراهم سازند.

  امیر عبداللهیان با اظهار تاسف از اینکه در منطقه شاهد ترجیح سیاست اشتباه توسل به زور و حملات نظامی بر راهکارهای سیاسی از سوی برخی کشورها هستیم اضافه کرد: تحولات منطقه اعم از یمن، سوریه و بحرین صرفا راهکار سیاسی دارد.

  معاون وزیر خارجه آلمان نیز در این دیدار نقش کشورمان در تحولات منطقه را بسیار مهم و تاثیر گذار خواند و افزود: نقش سازنده شما در تحولات عراق و مبارزه با تروریسم و ثبات سیاسی در این کشور بسیار ارزشمند بوده است.

  مارکوس ادرر با اشاره به تحولات یمن، راهکار سیاسی و گفتگو بین همه گروه های یمنی را راه حل اساسی برون رفت از وضعیت بوجود آمده دانست و با توجه به نیازهای شدید مردم یمن به دارو و غذا، بر ارسال سریع کمک های انسان دوستانه به این کشور تاکید کرد.

  طرفین همچنین آخرین  وضعیت سوریه و بحرین را مورد ارزیابی قرار دادند.

  برچسب ها :

  نظرات