آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ , Sunday 17 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15980
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ایران همواره در مسیر فناوری صلح آمیز هسته ای حرکت کرده است

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات ارشد پرتغال در لیسبون با «روی دی ماشه ته» وزیرامور خارجه پرتغال دیدار کرد و طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه و اخرین تحولات منطقه ای و بین المللی رایزنی کردند. وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات ارشد پرتغال در لیسبون با «روی دی ماشه ته» وزیرامور خارجه پرتغال دیدار کرد و طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه و اخرین تحولات منطقه ای و بین المللی رایزنی کردند.

  وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از آمادگی جمهوری اسلامی ایران براى همکارى با پرتغال در حوزه هاى مختلف شامل  انرژى، گردشگرى، همکاریهاى دانشگاهى، علمى و فرهنگى خبر داد و افزود : همکاری‌های بین تهران و لیسبون نباید تنها در حوزه روابط دو جانبه محدود شود، بلکه همکاری های دو کشور در زمینه مسائل چند جانبه و بین المللی از جمله  مبارزه با افراط گرایى و تروریسم نیز می تواند توسعه و گسترش یابد.

   محمد جواد ظریف همچنین آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته ای را تبیین کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مسیر برخورداری از فناوری صلح آمیز هسته ای حرکت کرده و هیچگاه انحرافی نداشته است.

  وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات منطقه اى بویژه در یمن، سوریه و عراق، بر ضرورت اصلاح رویکرد برخى از کشورهاى غربى در برخورد با تحولات منطقه غرب آسیاتاکید ورزید.

   «روی دی ماشه ته» وزیر امور خارجه پرتغال نیز در این دیدار شرایط کنونى را فرصتی استثنایى براى گشودن صفحه جدیدى در روابط دوجانبه و همکاری‌هاى چندجانبه بین دو کشور برشمرد و افزود: ظرفیتهاى گسترده و متنوعى براى ارتقاء مناسبات وجود دارد که باید از آن بهره گرفت.

  وزیر امور خارجه پرتغال با برشمردن زمینه های همکاری دو کشور، حمل و نقل و برقرارى پرواز مستقیم میان تهران و لیسبون را از جمله حوزه هاى مناسب براى همکارى مشترک برشمرد.

  «روی دی ماشه ته» بر افزایش مشورتهاى سیاسى بین دو کشور تاکید کرد و خواستار حمایت از کاندیداهاى یکدیگر در سازمانها و نهادهاى بین المللی شد.

  وزیر امور خارجه پرتغال  همچنین خواستار افزایش گفتگوها میان ایران و اروپا درباره تحولات سوریه ، عراق و پدیده تروریسم که یک نگرانى منطقه اى و جهانى است گردید.

  وی تاکید کرد:گروه تروریستى داعش هیچ ارتباطى با اسلام ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات