آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ , Sunday 17 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15951
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نظر ۳۳ سال پیش هاشمی درباره مذاکره

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا فارس در درج تاریخ نوشت: آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تهران همچون هفته های گذشته با شرکت هزاران تن از مردم مسلمان و شهید پرور تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد . پیش از خطبه های نماز جمعه […]

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا فارس در درج تاریخ نوشت: آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تهران همچون هفته های گذشته با شرکت هزاران تن از مردم مسلمان و شهید پرور تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد . پیش از خطبه های نماز جمعه فخرالدین حجازی نماینده مجلس طی سخنانی به توطئه کودتای قطب زاده پرداخت.
  وی گفت : عده ای غربزده و از غرب آمده در ایران با رشته هایی با خارج از کشور پیوند دارند تا انقلاب ما را به شکست بکشانند ، قطب زاده از غرب برگشته بود ولی او تنها نیست ، نخستینش بنی صدر بود که خیانت و جنایتش را کرد و رفت ، قطب زاده با حزب سوسیالیست فرانسه رابطه داشته است .

  حجازی اظهار داشت : وقتی وزیر خارجه بود یکی از بزرگترین مقامات حزب سوسیالیست فرانسه به دیدارش آمد ، حزب ننگین سوسیالیست فرانسه با اسرائیل رابطه دارد و دارای خصیصه صهیونیستی است شاه با همه فسادش کاری که با امام کرد این بود که امام را از ایران اخراج کرد اما نقشه این ها این بود که امام و جماران را و ۳۰ هزار نفر مردم آن جا را با انفجار بکشند. مهره های جبهه ملی ، اخراج شده های ارتش و از همه مهم تر یک باند از فواحش و چاقو کش ها در این جریان شرکت داشتند .

  وی ادامه داد : اما مردم و نهادهای نظامی و انتظامی بیدار بودند ، در خانه شاه ویسی همان استاندار خائن کردستان که دولت موقت او را روی کار آورد و به او اسلحه داد و او اسلحه ها را به احزاب ضد انقلاب داد در این خانه مواد منفجره را جمع می کردند ولی چشم های بیدار پاسداران این جریان را تعقیب کرده و در روز مشخص این ها را دستگیر نمودند.

  چپ و راست همه جهنمی هستند

  هاشمی رفسنجانی در خطبه با اشاره به جریان های سیاسی چپ و راست در ایران ، فلسطین و …و خطر این جریان ها برای انقلاب ها گفت : شروع حرکت اسلامی است و مایه حرکت فکر اسلامی است و فکر اسلامی از جمهوری اسلامی و از امام شروع شده چپی ها هم دروغ می گویند چپی اند البته چپ هم باشند ما قبولشان نداریم برای ما چپ و راست فرق نمی کند و هر دو آن ها به جهنم هستند آن چیزی که مهم است این است که دروغ می گویند شعار چپ یک مقدار در طبقه محروم خریدار دارد طبقه سرمایه دار و پولدار آن ها که هیچ شعاری جذبشان نمی کند و فقط وافور و منقل و شراب و این جور چیزها آن ها سرشان می شود آن طبقه ای که می توانند حرکت بکنند جان بدهند کار بکنند و از این کارها این ها را مثلا با شعار کار برای حق کارگر و مسکن و فلان می شود راه انداخت در لبنان هم همین است . در ایران هم همین است ، گروه های لبنانی اسمشان چپ است از صدام پول می گیرند و صدام هم از آمریکا …

  وی ادامه داد : صدام ، آمریکا ، عربستان و اردن و همه این ها سر و ته یک کرباسند و با هم کار می کنند و حالا در فلسطین حرکت اسلامی شروع شده بمبش را توی سر مردم شیعه جنوب لبنان می اندازند؟ آن هم کی می اندازد ؟ حزب کمونیستی که تا حالا شعار ضد اسرائیلی می داد و چپی ها و ملی گراها و گروه مشترک و خائنی که لبنان را به خاک و خون کشیدند.

  مذاکره کنید باخته اید

  هاشمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه گفت : برادران فلسطینی بدانید اگر کشیده شدید به مذاکره باخته اید ، اگر کشیده شدید به میانجیگری شیوخ و سلاطین و رئیس جمهور های قلابی باخته اید . بازوی خودتان را ، خودتان ، خون خودتان ، شهادت خودتان می تواند آدم ها را دنبال شما بیاورد .

  وی افزود : شما اگر در میدان باشید و خون بدهید و جان بدهید و مال بدهید و تحمل خسارت بکنید مردم دنیا دنبال شما می آیند و دولت ها چون سال ها شعار ضد اسرائیلی داده اند دیگر جرات نمی کنند که با شما مخالفت کنند و مجبورند بیایند ، فقط اجازه ندهید که این ها در کار شما دخالت کنند .

  مبارزه مسلحانه راه رهایی فلسطین

  هاشمی استمرار در مبارزه و تحریم اقتصادی حامیان اسرائیل را گام های بعدی دانست و گفت : مرحله چهارم آن است که باید جهاد آزادی بخش مسلح شروع بشود و نیروهای اسلامی وارد شوند و نیروهای کمونیستی را هم نپذیرند این ها اگر در صفوف شما بیایند در میان شما تفرقه می پراکنند بگذارید که مسلمان های خالص که ما در پیشاپیش آن ها خواهیم آمد بیایند و آن جا در کنار شما خون بدهند تا اسرائیل را بیرون کنیم و فلسطین را آزاد .

  الگوی زن ایرانی زنان برهنه غربی نیستند

  هاشمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها اظهار داشت : ستاره های سینما نمی توانند الگوی زن باشند ، آن خانمی که از بالا تا سینه خودش را لخت می کند و از پائین تا بالای زانو و همه همتش این است که یک مشت جوان را منحرف کند این که الگو نمی شود ، روز زن که دیروز بود روز الگو گیری است .

  وی ادامه داد : از ما می پرسند که جمهوری اسلامی برای خانم ها چه کرده جوابش روشن است خانم ها را از یک جهنمی که پهلوی ها و پسر پهلوی ها و غربی ها و شرقی ها برایشان درست کرده بودند نجات دادیم .

  زن غربی مثل یک هلوی پوست کنده !

  هاشمی گفت : دروغ می گویند آن هایی که دم از آزادی می زنند و می خواهند زن را تبدیل به یک کالا بکنند زن را تبدیل به یک عروسک بکنند یا توی سینما ، یا لب دریا ، یا توی تماشاخانه و یا توی کاباره و خیابان و اداره وسیله عیاشی و وسیله لذت و تمتع مردها بشود . همان هایی که این کار را می کنند مردهایش را لخت نمی کنند و خانم ها را لخت می کنند مرد از سرش کلاه گرفته تا کفش پاهایش تمام بدنش پوشیده است اما خانم همراهش می آید مثل یک هلو پوست کنده کنارش می گذارد و به مردم نشان می دهد و به مردم نشان می دهد این آزادی زن است چه ربط به آزادی دارد . این کلاهی است که سر زن ها گذاشته اند و بدبختشان کرده اند که به اسم آزادی تبلیغشان کنند به یک وسیله سکس و لوکس و وسیله تهییج چشم ها و لذات آنی مردها ، کلاه سر زن ها گذاشته اند و این احمق ها هم باور کرده اند .

  هاشمی در ادامه از تعدادی از انقلابیون که در فرانسه توسط دولت این کشور به اسارت گرفته شده و در بند هستند و دست به اعتصاب غذا زده اند خواست به اعتصاب خود پایان دهند تا دشمنان شاد نشوند . (۱)

  امام جمعه رشت ترور شد

  ساعت یک بعد از ظهر دیروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد کاسه فروشان حجت الاسلام احسان بخش نماینده امام در گیلان و امام جمعه رشت در صحن مسجد و مقابل محراب مورد سوء قصد یکی از منافقین مسلح قرار گرفت . منافق مذکور به کلت و نارنجک مجهز بود .

  حجت الاسلام احسان بخش که از ناحیه کمر و پاها شدیدا مجروح شده بود بلافاصله به بیمارستان پورسینای رشت منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفت . گفتنی است منافق مذکور توسط محافظ امام جمعه رشت به هلاکت رسیده است . خبر دیگر این که به گفته فرمانده سپاه پاسداران رشت یکی از پاهای حجت الاسلام احسان بخش به احتمال قوی به علت شدت جراحات قطع خواهد شد . (۲)

  پی نوشت:

  ۱- جمهوری اسلامی ، ۲۸ فروردین ۱۳۶۱ ، صص ۹ ، ۱۱ و ۱۲ ، درباره سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های ۲۷ فروردین ۱۳۶۱ گفتنی هایی است که به اختصار به آن ها می پردازیم ؛ ۱- هاشمی رفسنجانی در بخش نخست خطبه ها به مانند هفته های گذشته به عدالت در اسلام و نظام اقتصادی اسلام می پردازد و در بخشی از خطبه اول نماز جمعه خود می گوید حکومت باید شغل مردم را کنترل کند تا هر کسی هر شغلی را صاحب نشود و این با قانون اساسی جمهوری اسلامی به صراحت در تناقض است . در فصل سوم قانون اساسی و ذیل حقوق ملت آمده است [اصل ۲۸ ] « هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند.» و در فصل چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی و اصل ۴۳ این قانون آمده است : « برای‏ تأمین‏ استقلال‏ اقتصادی‏ جامعه‏ و ریشه‏ کن‏ کردن‏ فقر و محرومیت‏ و برآوردن‏ نیازهای‏