آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ , Thursday 18 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15936
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  واکنش وزارت خارجه به خبر همکاری ایران و اسرائیل

  آوای شمال/ یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه درخصوص خبر منتشر شده درخبرگزاری رویترز مبنی بر همکاری ایران و رژیم صهیونیستی در جلسات سازمان منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در جلسات بین‌المللی به‌خصوص نشست‌های تخصصی و فنی جلسات سازمان ملل […]

  آوای شمال/ یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه درخصوص خبر منتشر شده درخبرگزاری رویترز مبنی بر همکاری ایران و رژیم صهیونیستی در جلسات سازمان منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای توضیحاتی ارائه کرد.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در جلسات بین‌المللی به‌خصوص نشست‌های تخصصی و فنی جلسات سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن، با هدف پیگیری منافع ملی خود، حضور و مشارکت فعال دارد و حضور هیچ شرکت‌کننده دیگری در یک جلسه بین‌المللی، علتی برای عقب‌نشینی یا مانعی برای حضور فعال نداشتن کشورمان در نشست‌های بین المللی نبوده است.

  این مقام مسئول افزود: حضور و مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران در همه جلسات بین‌المللی و نشست‌های فنی مرتبط با آن، برای تأمین منافع ملی کشور صورت می‌گیرد و به هیچ وجه به معنای همکاری یا تأیید سایر شرکت‌کنندگان تلقی و تفسیر نمی‌شود.

  وی گفت: بر همین اساس خبرسازی خبرنگار رویترز مستقر در سرزمین‌های اشغالی در مورد مشارکت کشورمان در جلسات سازمان منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای، نماد بارز تحریف واقعیت‌ها و اقدامی غیرمعمول و غیرحرفه‌ای است که از اساس صحت ندارد.

  این مقام مسئول افزود: در این جلسه بین‌المللی که شش ماه پیش با حضور بیش از ۳۶۴ دانشمند و متخصص برتر جهانی از بیش از ۵۳ کشور دنیا در اردن برگزار شد، نمایندگان کشورها ازجمله نمایندگان جمهوری اسلامی ایران با حفظ مواضع اصولی و سیاسی خود، طبق رویه معمول همه سازمان‌های بین‌المللی، برای تأمین اهداف ملی کشورمان، در مباحث فنی شرکت کردند و خبرسازی‌های مغرضانه رژیم صهیونیستی و حامیان آن هیچ تأثیری در برنامه مشارکت هدفمند و مبتنی بر منافع ملی کشورمان نخواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات