آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15783
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نظر پارلمان های ۱+۵ درباره تفاهم لوزان

  آوای شمال/ آسوشیتدپرس در گزارش خود بیان می کند که در روسیه، در صورتی که نیاز به تایید پارلمان برای توافق هسته‌ای ایران باشد متحدان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری این کشور این اقدام را تامین می کنند. «سرگئی ریابکوف» معاون وزیرخارجه روسیه گفت که گمان نمی کند که هیچ گونه توافق هسته‌ای ایران و گروه […]

  آوای شمال/ آسوشیتدپرس در گزارش خود بیان می کند که در روسیه، در صورتی که نیاز به تایید پارلمان برای توافق هسته‌ای ایران باشد متحدان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری این کشور این اقدام را تامین می کنند.

  «سرگئی ریابکوف» معاون وزیرخارجه روسیه گفت که گمان نمی کند که هیچ گونه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نیاز به تایید پارلمان روسیه داشته باشد.

  آسوشیتدپرس درباره چین می نویسد که کنگره خلق چین نیز تابع رهبر کمونیست این کشور است و انتظار می رود که توافق هسته‌ای ایران در صورت نیاز به سرعت تایید شود.

  «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس که یک محافظه کار است نیز تفاهم لوزان در دوم آوریل گذشته را بسیار خوب توصیف کرد و حزب اپوزیسیون «کارگر» در این کشور نیز که امکان دارد بعد از انتخابات هفتم می آینده در انگلیس بر سر قدرت بیاید از مذاکرات و توافق هسته ای ایران استقبال کرده است.

  «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه نیز در ابتدای مذاکرات لوزان شرایط نسبتا مشکلی را برای دست یابی به تفاهم هسته‌ای با ایران تعیین کرد، اما سرانجام با این تفاهم موافقت کرد. حزب اپوزیسیون «یو ام پی» در فرانسه نیز حمایت خود را از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اعلام کرده است.

  حزب های چپ و راست آلمان که حدود ۸۰ درصد کرسی های پارلمان این کشور را در اختیار دارند تفاهم هسته ای ایران و گروه ۱+۵ را تایید کرده اند و به نظر نمی رسد که توافق نهایی هسته‌ای ایران نیاز به تایید پارلمان این کشور داشته باشد.

  اعضای کنگره آمریکا اخیرا اعلام کردند تصمیم دارند لایحه‌ای را به تصویب برسانند که هرگونه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ قبل از برداشته شدن تحریم ها علیه این کشور باید به مدت ۶۰ روز توسط کنگره مورد بررسی قرار گیرد.  

  برچسب ها :

  نظرات