آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15780
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کاخ سفید:​اوباما قانون سنا را امضا می کند

  آوای شمال/ به گزارش فارس، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که طرح سناتور کورکر که خواستار درنظر گرفته شدن ۶۰ روز برای بررسی و توصیب توافق هسته‌ای احتمالی میان ایرن و ۱+۵ است، در اجرای تعهدات آمریکا در برابر ایران تأخیر می‌اندازد و البته حیات این توافق را به خطر خواهد انداخت. «جاش ارنست» به رغم […]

  آوای شمال/ به گزارش فارس، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که طرح سناتور کورکر که خواستار درنظر گرفته شدن ۶۰ روز برای بررسی و توصیب توافق هسته‌ای احتمالی میان ایرن و ۱+۵ است، در اجرای تعهدات آمریکا در برابر ایران تأخیر می‌اندازد و البته حیات این توافق را به خطر خواهد انداخت.

  «جاش ارنست» به رغم این گفت «باراک اوباما»، رئیس‌جموری آمریکا مایل خواهد بود نسخه‌ای از این طرح که بر اساس «مصالحه» با کاخ سفید تهیه می‌شود را امضا کند.

  این طرح که از سوی باب کورکر سناتور جمهوری‌خواه و رئیس کمیته روابط خارجی ارائه شده و مورد حمایت چند تن از دموکرات‌ها از جمله رابرت منندز قرار دارد، اجرای توافق هسته‌ای را به تصویب کنگره منوط می‌کند.

  بر اساس این طرح، دولت باراک اوباما باید در صورت حصول هرگونه توافقی با ایران، آن را ظرف ۵ روز به کنگره ارائه دهد. همچنین دولت مجاز نخواهد بود ظرف ۵۲ روز پس از توافق و تا زمان بررسی از سوی کنگره، هیچ‌یک تحریم‌های ایران را لغو یا تعلیق کند.

  جاش ارنست در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نظر کاخ سفید درباره این طرح گفت: «این طرح غیرواقع‌گرایانه است و الزاماتی را برای کاخ سفید مطرح می‌کند که ارتباطی به مذاکرات هسته‌ای ندارد؛ مثلا سناتورها خواستار قطع حمایت ایران از تروریسم هستند.»

  ایالات متحده آمریکا دولت جمهوری اسلامی ایران را به دلیل حمایت از گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان و حماس، به پشتیبانی از تروریسم متهم می‌کند.

  هم شبه‌ظنامیان حزب‌الله و هم حماس در خاک کشور خود می‌جنگند و برای بیرون راندن سربازان صهیونیست از خاک خود تلاش می کنند؛ حملات حزب‌الله به استحکامات و نیروهای اسرائیلی در سال ۲۰۰۰ نتیجه داد و با عقب‌نشینی صهیونیست ها از اکثر اراضی اشغالی جنوب لبنان، عنوان «ارتش شکست‌ناپذیر» از ارتش اسرائیل گرفته شد.

  سخنگوی کاخ سفید به دلائل مخالفت کابینه ایالات متحده و مذاکره‌کنندگان این کشور با طرح سناتور کورکر پرداخت و گفت: «این طرح ۶۰ روز در اجرای توافق احتمالی هسته‌ای تأخیر می‌اندازد، تأخیری غیرمنظقی که کلیت توافق را در معرض مخاطره قرار می‌دهد.»

  ارنست همچنین بدون اشاره مستقیم به بند مدنظر خود گفت: «در این طرح بندهایی هم وجود دارد که ارتباطی به مذاکرات هسته‌ای ندارد.»

  سناتور مارکو روبیو که اتفاقاً نامزد رقابت‌های ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ هم هست، چند روز پیش شرط الزام تهران به «به رسمیت شناختن اسرائیل» را در طرح کورکر گنجانده بود.  

  برچسب ها :

  نظرات