آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15765
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خشنودی بی بی سی از اختلاف بین ایران و عربستان

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، در پی بی‌حرمتی به دو نوجوان زائر ایرانی و مسائل پیرامون آن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان که در پاسخ به خواست عمومی ملت ایران سفر عمره را متوقف نمود و این تعلیق تا زمانی ادامه می یابد که افراد مجرم در حادثه فرودگاه جده مجازات شوند. در این […]

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، در پی بی‌حرمتی به دو نوجوان زائر ایرانی و مسائل پیرامون آن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان که در پاسخ به خواست عمومی ملت ایران سفر عمره را متوقف نمود و این تعلیق تا زمانی ادامه می یابد که افراد مجرم در حادثه فرودگاه جده مجازات شوند.

  در این گزارش بی‌بی‌سی سعی می نماید ایران و عربستان را در مقابل یکدیگر قرار دهد و بتواند با این جوسازی‌ها روابط را تیره‌تر نماید. در همین راستا به تعبیر این شبکه در گزارش آمده است که از رابطه ایران و عربستان به رقابت دو قدرت منطقه که هرکدام در جهان اسلام داعیه رهبری دارند هم مطرح می شود.

  همچنین این بنگاه شایعه‌پراکنی انگلیسی، فارسی زبان تازه‌ترین جبهه‌ای که دو طرف را در تقابل قرار داده تحولات یمن می‌داند. پر واضح است که با ادبیاتی بکار رفته شده در این گزارش ابتدا خشنودی اربابان این رسانه مطرح می باشد و در ادامه هم مسائل سیاسی پیرامون آن پر اهمیت می باشد.

  ناگفته نماند که این جریان سازی های رسانه ای در قبل از شروع تجاوز نظامی عربستان به یمن شروع شده و همین رسانه های استعماری فارسی زبان در شایعه سازی و جو سازی در این زمینه فعالیت های خود را به صورت موردی انجام میدادند.اما در پی این بی حرمتی به زائران ایرانی و موارد پیرامون آن وهمچنین نشان دادن روحیه اصلی عربستان در تجاوز به یمن وکشتار مسلمانان وجهه تازه ای را در این زمینه در بر داشته است.

  برچسب ها :

  نظرات