آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ , Sunday 17 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15753
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  طرح نظارت بر توافق هسته‌ای احتمالا هفته آینده در صحن اصلی سنا به رأی گذاشته می‌شود

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان کورنین» سناتور ارشد جمهوری‌خواه روز سه‌شنبه از احتمال رأی‌گیری در مورد طرح نظارت بر توافق هسته‌ای با ایران، در صحن اصلی سنا در هفته آینده خبر داد. کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز سه شنبه با طرح موسوم به قانون نظارت بر توافق هسته‌ای، موافقت کرد. […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان کورنین» سناتور ارشد جمهوری‌خواه روز سه‌شنبه از احتمال رأی‌گیری در مورد طرح نظارت بر توافق هسته‌ای با ایران، در صحن اصلی سنا در هفته آینده خبر داد.

  کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز سه شنبه با طرح موسوم به قانون نظارت بر توافق هسته‌ای، موافقت کرد. این طرح حالا باید در مرحله بعد، برای رأی‌گیری در تاریخی که «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت سنا تعیین می‌کند، در صحن اصلی به رأی گذاشته شود.

  این طرح که توسط باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی و رابرت منندز سناتور ارشد دموکرات ارائه شده و مجموعا از سوی ۲۱ سناتور به صورت مشترک مورد حمایت قرار دارد، دولت باراک اوباما را ملزم می‌کند در صورت حصول هرگونه توافقی با ایران، ظرف ۵ روز آن را برای بررسی به کنگره ارائه دهد.

  در این طرح دوره‌ای ۵۲ روزه برای بررسی توافق هسته‌ای در نظر گرفته شده است. یک دستیار کورکر روز گذشته درباره دوره زمانی ۵۲ روزه گفته بود کنگره برای نظارت بر این طرح و تصویب یا رد آن، ۳۰ روز زمان دارد.

  پس از آن در صورتی که کنگره با توافق با ایران مخالفت کرد، رئیس‌جمهور برای وتوی آن ۱۲ روز زمان دارد. در صورتی که اوباما مخالفت کنگره را وتو کند، قانونگذاران ۱۰ روز باقی‌مانده را زمان خواهند داشت تا با جمع‌آوری دستکم ۶۷ رأی از مجموع ۱۰۰ کرسی سنا (دو سوم آرا)، حق وتو را از اوباما سلب کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات