آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15747
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد تهران شد

  آوای شمال/ والینتا معاون سازمانی آژانس و آپارو از جمله این پنج نفر هستند که بامداد چهارشنبه وارد تهران شدند و قرار است امروز (چهارشنبه) ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران نشست فنی برگزار کنند. بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته گفته بود: مذاکرات این هیات روز چهارشنبه برگزار […]

  آوای شمال/ والینتا معاون سازمانی آژانس و آپارو از جمله این پنج نفر هستند که بامداد چهارشنبه وارد تهران شدند و قرار است امروز (چهارشنبه) ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران نشست فنی برگزار کنند.

  بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته گفته بود: مذاکرات این هیات روز چهارشنبه برگزار می شود و شب نیز باز می گردند.

  سخنگوی سازمان انرژی اتمی یادآور شد که از نظر جمهوری اسلامی ایران هیچ موردی بدون پاسخ نمانده است.

  به گفته وی در طول یک سال و نیم گذشته براساس بیانیه ای که در تهران بین یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی امضا شد قرار بود گام به گام جلو برویم که ایران دو گام برداشته است.

  وی ادامه داد: در گام سوم ۵ موضوع وجود داشت که در دو مورد سوالاتی داشتند که هنوز هم سوالاتی را مطرح می کنند و جمهوری اسلامی ایران نیز همچنان به آنها جواب می دهد.

  سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: مقاله ای در خصوص انتقال نوترونیک و همچنین انفجارات در مریوان دو موضوع مذکور است که جواب های لازم ارائه شده است.

  کمالوندی یادآور شد: مقاله ای که آنها می گویند در گذشته هم گفته بودیم مقاله علمی است اما آنها می گویند کاربرد دو گانه دارد و ما گفته ایم علمی است و شاهد مدعا این که در نشریات چاپ شده است و اگر کاربری غیر از این داشت، منتشر نمی شد.

  وی خاطرنشان کرد: همکاران سازمان انرژی اتمی در این مورد توضیحات لازم را داده اند. در مورد مریوان هم ما از بازرسان دعوت کردیم تا منطقه ای که می گویند در آن انفجارات قوی رخ داده را بازدید کنند، کتبی، شفاهی یا در قالب یادداشت توضیحی، هم نماینده ایران در آژانس و هم من توضیح دادیم اما هنوز این اقدام انجام نشده است.

  کمالوندی خاطرنشان کرد: از نظر ما هیچ مورد باقی نمانده که جواب نداده باشیم، مقاله را توضیح دادیم و درمورد مریوان هم اعلام کردیم که می توانند بازدید کنند. 

  برچسب ها :

  نظرات