آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ , Thursday 18 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15714
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  استقبال ایران از تصمیم روسیه برای تحویل سامانه اس-۳۰۰

  آوای شمال/ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران از تصمیم روسیه برای لغو ممنوعیت فروش سامانه دفاع موشکی ضد هوایی اس-۳۰۰ به ایران استقبال کرد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ایتار تاس، وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در مادرید تصمیم روسیه برای اجرای قرارداد فروش سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ به […]

  آوای شمال/ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران از تصمیم روسیه برای لغو ممنوعیت فروش سامانه دفاع موشکی ضد هوایی اس-۳۰۰ به ایران استقبال کرد.

  به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ایتار تاس، وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در مادرید تصمیم روسیه برای اجرای قرارداد فروش سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ به ایران را اقدامی مثبت و در مسیری صحیح توصیف کرد.

  وی گفت: همانطور که می دانید، سامانه اس ۳۰۰ یک سامانه دفاعی برای جلوگیری از حمله هوایی است، ما سال ها پیش این سامانه را به روسیه سفارش داده و قراردادی در این باره بسته بودیم.

  ظریف اضافه کرد: متاسفانه مداخلاتی در روابط دوجانبه ما با روسیه وجود داشت ولیکن ما از تصمیم درست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای اجرای این قرارداد استقبال می کنیم و من معتقدم ایران و روسیه همسایگان خوبی هستند.

  وزیر امور خارجه ادامه داد: روسیه یکی از همسایگان مهم و شریکی مهم برای ماست و این اقدام یکی از نقاط مشکل ساز در روابط ما با روسیه را از میان بر می دارد.

  ظریف ادامه داد: ما روابطی تاریخی با روسیه داشته ایم. ما منتظر همکاری های بیشتر در حوزه همکاری های راهبردی با روسیه هستیم. این همکاری ها برای صلح و امنیت در منطقه ما و مبارزه با افراط گرایی و خشونت در آسیای میانه و نیز جاهای دیگر در منطقه خوب است. بنابراین، من فکر می کنم این اقدام روسیه گامی در جهت صحیح است و ما در انتظار توسعه هرچه بیشتر روابط خود با همسایگان مان و نیز با بقیه جهان هستیم.

  «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه، روز دوشنبه با صدور دستوری ممنوعیت فروش تسلیحات اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد.

  پوتین با این فرمان، دستور’ دمیتری مدودف ‘رییس جمهوری سابق روسیه را لغو کرد که به رغم پرداخت مبلغ قرارداد خرید اس-۳۰۰ از سوی ایران به دلیل محدودیت تسلیحاتی قطعنامه ۱۹۲۹ تحویل این سامانه را غیرقابل اجرا خوانده بود.

  سامانه موشکی اس-۳۰۰ تسلیحات دفاعی است که برای هدف قرار دادن هواپیماها و موشک های تاکتیکی و بالستیکی به کار گرفته می شود. 

  برچسب ها :

  نظرات