آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15707
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  عربستان ام‌القراء جهان اسلام نیست/ افزایش موج سعودی‌هراسی در منطقه

  آوای شمال/ سیدرحمان میرزازاده در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، با بیان این مطلب، اظهار داشت: اتفاقاتی که در جده برای زائران ایرانی افتاد نشان‌دهنده ذات پلید وهابیت است. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آل‌سعود خود را خادم‌الحرمین می‌دانستند، این موضوع موجب شد تا ظاهر ساختگی ام‌القرائی عربستان در جهان خدشه‌دار شود و همه به […]

  آوای شمال/ سیدرحمان میرزازاده در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، با بیان این مطلب، اظهار داشت: اتفاقاتی که در جده برای زائران ایرانی افتاد نشان‌دهنده ذات پلید وهابیت است.

  وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آل‌سعود خود را خادم‌الحرمین می‌دانستند، این موضوع موجب شد تا ظاهر ساختگی ام‌القرائی عربستان در جهان خدشه‌دار شود و همه به این نتیجه برسند که این کشور ام‌القرای جهان اسلام نیست.

  این کارشناس سیاسی در ادامه با اشاره به برخورد ضعیف دولت در مناسبات بین‌المللی، تحریم و تعلیق اعزام زائران به عربستان را کار اشتباهی دانست و اذعان داشت: در حالیکه ایران ابزارهای متفاوتی برای فشار و امتیازگیری از آل سعود را دارا است، در این مورد نیز به جای حمله، به دفاع روی آورده است.

  میرزازاده افزود: عربستان به دلایل مختلف مایل به قطع روابط خود با ایران بود که با تعلیق عمره مفرده توانست به نتیجه مطلوب خود برسد، هرچند معتقدیم این امر کمترین و آخرین کاری بود که دولت باید آن را انجام می‌داد.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به جنایات آل سعود در منطقه و حمایت‌های آشکار و پنهان این کشور از تروریست‌ها، همچنین حمله و تعارض به افراد غیرنظامی و هجوم به خاک کشور یمن و از همه مهم‌تر هم‌دستی با غرب به ویژه آمریکا، شاهد گسترش موج سعودی‌هراسی در منطقه هستیم.

  این کارشناس سیاسی با تاکید بر اینکه جبهه سعودی اسرائیلی در منطقه به راه افتاده است، گفت: یکی از اهداف اصلی آمریکا تامین امنیت اسرائیل و پیاده کردن نقشه‌های شوم آنها در منطقه و علیه مسلمانان واقعی است و در این بین آل سعود به عنوان مزدور دست‌نشانده، در جهت حمایت از اسرائیل قدم بر‌می‌دارد.

  میرزازاده همچنین به ضعف آل سعود در حمله زمینی به عربستان اشاره کرد و گفت: عربستان در مرزهای زمین خود به دام افتاده است و توان حمله زمینی به یمن را ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات