آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15631
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  جاعلان کارت معافیت پزشکی دستگیر شدند

  آوای شمال/ به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نبی رحیمی گفت: بازرسی سازمان وظیفه عمومی ناجا، در راستای برخورد با متخلفان و جاعلان در حوزه خدمت سربازی طبق وظایف محوله سعی و تلاش خود را درکشف برخورد با بزهکاران انجام می دهد. به گفته وی درحوزه معافیت پزشکی متوجه شدیم […]

  آوای شمال/ به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نبی رحیمی گفت: بازرسی سازمان وظیفه عمومی ناجا، در راستای برخورد با متخلفان و جاعلان در حوزه خدمت سربازی طبق وظایف محوله سعی و تلاش خود را درکشف برخورد با بزهکاران انجام می دهد.

  به گفته وی درحوزه معافیت پزشکی متوجه شدیم که باندی با جعل مدارک پزشکی و تقلب در این فرآیند به معافیت پزشکی مشمولان سالم اقدام می کند.

  رحیمی افزود: با شگردهای اطلاعاتی و استفاده از سامانه وظیفه عمومی افراد شناسایی و مورد ردگیری قرار گرفتند و در حین شرکت در جلسه شورای پزشکی مشمولان متخلف بازدداشت شدند؛ در ادامه اعضای دیگر باند که در جعل مدارک پزشکی و بیمارستانی نقش داشتند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

  وی ادامه داد: در بازرسی از محل اختفای جاعلان تعداد زیادی مهرهای بیمارستانها، شورای پزشکی و پزشکان مختلف کشف و در این زمینه سه نفر که یکی از آنها تبعه کشور افغانستان است، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

  رئیس بازرسی سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: جاعلان برای هر کارت معافیت ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان دریافت می کردند و تا به حال ۱۳۳ کارت با مدارک جعلی توسط این افراد صادر شده است و ۱۹ مورد نیز در دست اقدام داشتند.

  این مقام انتظامی تاکید کرد: برای جلوگیری از این رفتارهای مجرمانه، سازمان وظیفه عمومی اقدامات کنترلی و پیشگیرانه دارد و در این خصوص نیز صرفا به مدارک ارایه شده توسط مشمولان استناد نکرده و در مورد بیماری اعلام شده از پزشکان معتمد خود و پزشکان شورای پزشکی در نظریه اول استفاده می کنیم و نیز برای اخذ نظریه نهایی از شورای پزشکی بیمارستان های نظامی با مستندات کافی و متقن استفاده می شود.

  رحیمی با اشاره به اینکه مشمولان باید در صورت وجود بیماری و عدم سلامت جسمانی از طریق قانونی اقدام به دریافت معافیت پزشکی کنند به مشمولان سالم توصیه کرد که تحت تاثیر دسیسه های افراد سود جو قرار نگیرند و تجربه ثابت کرده که اینگونه افراد کلاهبردار دیر یا زود شناسایی و دستگیر شده و در آینده، خود و خانواده شان را در گیر مشکلات روحی و روانی و عواقب این جرم می کنند.

  برچسب ها :

  نظرات