آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ , Tuesday 23 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15592
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی > فرهنگی
 •   

  رمز ماندگاری فاطمه زهرا(س)، دیانت و دفاع از ولایت است

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال صبح امروز همایش بزرگ دختران و بانوان محجبه در مصلی موقت این شهرستان برپا شد. در این همایش که به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف برگزار شد، دانش آموزان دختر مدارس سطح شهرستان و بانوان محمودآبادی حضور داشتند. امام جمعه شهرستان محمودآباد در این همایش با گرامیداشت […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال صبح امروز همایش بزرگ دختران و بانوان محجبه در مصلی موقت این شهرستان برپا شد.

  در این همایش که به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف برگزار شد، دانش آموزان دختر مدارس سطح شهرستان و بانوان محمودآبادی حضور داشتند.

  امام جمعه شهرستان محمودآباد در این همایش با گرامیداشت هفته زن، روز مادر به یمن ولادت با سعادت زهرای مرضیه(س) گفت: در سراسر عالم هستی نمونه ای مانند حضرت زهرا(س) یافت نمی شود چرا که حضرت زهرا(س) هم دختر برای پدر, هم همسر برای شوهرش و هم مادری مهربان برای فرزندانش بود.

  حجت‌الاسلام سید داود موسوی با بیان اینکه مگر می شود کسی مادر پدر باشد عنوان کرد: ” أم أبیها “به معنای “مادر پدرش” لقبی است که رسول اکرم (ص) به دختر خود دادند.

  وی تصریح کرد: چه اینکه پیامبر (ص) در خردسالی مادر را از دست داد و سراسر عمر عزیزش را به‌سختی گذراند و تا قبل از ازدواج با حضرت خدیجه و حتی پس از آن پیوسته مورد آزار مشرکان بود و در این موارد دختر عزیزش فاطمه، با اینکه کودکی بیش نبود چون پروانه به گرد شمع وجود پدر می گشت و هیچگاه از او جدا نمی شد و در رفع اندوه او آنچه می توانست می کوشید و از پدر دلجویی می کرد.

  موسوی افزود: چون رسول خدا(ص) دلسوزی وی را می دید اشک می ریخت و می فرمود: او مادر پدرش است.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی محمودآباد با تاکید بر اینکه ۳۰۰ آیه در قرآن در شان حضرت زهرا(س) نازل شده است به حدیثی از امام صداق(ع) اشاره کرد و گفت: نیمی از آیات قران در شان اهل بیت(ع) و نیمی دیگر آن در مورد دشمنان اهل بیت(ع) نازل شده است.

  وی تصریح کرد: البته رمز عظمت و ماندگاری حضرت زهرا(س) تنها اینکه دختر نبی مکرم اسلام(ص)، همسر امیرالمونین(ع) و مادر امامان معصوم(ع) هستند، نبوده است بلکه رمز عظمت و ماندگاری این بانوی گرانقدر دیانت و دفاع از حریم ولایت است.

  موسوی با بیان اینکه زهرا(س) همان کسی است که هیچ زنی در عبادت به مقامش نمی رسد، اذعان داشت: به گواه تاریخ، فاطمه(س) زنی است که تمام قد برای دفاع از امامش و ولایت دفاع کرد.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به اینکه برخی ها حضرت زهرا(س) را زنی گوشه گیر و منزوی می دانند، تاکید کرد: بی بی دوعالم زنی به روز بوده و طبق روایات، احادیث و سیره زندگی آن بزرگوار در‌می‌یابیم که رفتارش کامل‌ترین الگو برای زنان آزادی‌خواه و مومن جهان است.

  وی افزود: کامل ترین الگوی رفتاری برای زنان و دختران سیره این معصوم بوده تا آنجایی که حتی امام زمان (عج) حضرت فاطمه(س) را الگوی خود می داند.

  همچنین در پایان این همایش راهپیمایی دختران و بانوان محجبه محمودآبادی از مصلی موقت تا آستان مقدس امام زاده قاسم (ع) این شهرستان انجام و در پایان بیانیه‌ای در دفاع از موضوع عفاف و حجاب در جامعه قرائت شد.

  برای دیدن تصاویر این همایش اینجا کلیک کنید.

  برچسب ها :

  نظرات