آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ , Sunday 17 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 15580
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مذاکرات هسته‌ای احتمالاً هفته آینده با نشست کارشناسان از سر گرفته می‌شود

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز، مذاکرات سطح کارشناسان برای حل و فصل مسائل دشوار و هموار کردن مسیر توافق نهایی بین ایران و گروه ۱+۵ می‌تواند از هفته آینده آغاز شوند. این خبر را «ماری هارف»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز دوشنبه اعلام کرد. وی در جمع خبرنگاران در پاسخ به […]

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز، مذاکرات سطح کارشناسان برای حل و فصل مسائل دشوار و هموار کردن مسیر توافق نهایی بین ایران و گروه ۱+۵ می‌تواند از هفته آینده آغاز شوند.

  این خبر را «ماری هارف»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز دوشنبه اعلام کرد.

  وی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره زمان آغاز دور بعدی مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ گفت: «انتظار داریم که هفته آینده کارشناسان تشکیل جلسه بدهند و کار را شروع کنند. با این وجود، ما هنوز چیزی را قطعی نکرده‌ایم.»

  هیأت‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ پنجشنبه (۱۳ فروردین ماه) اعلام کردند به تفاهمی بر سر چارچوب توافق نهایی رسیده‌اند که قرار است زیربنای ادامه رایزنی‌ها تا ضرب‌الاجل خودخوانده ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) باشد.

  بیانیه مشترکی که «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لوزان قرائت کردند به مشخص کردن رئوس چارچوبی می‌پردازد که طرفین برای توافق نهایی به آن رسیده‌اند.

  علاوه بر این، ایران و آمریکا همزمان سندهای جداگانه و متفاوتی منتشر کرده‌اند که به شرح جزئیاتی از مفاد مورد توافق طرفین می‌پردازد. محمد جواد ظریف سند طرف آمریکایی (فکت‌شیت) را رد کرده و آن را تلاش طرف آمریکایی برای مصادره به مطلوب تفاهم یاد شده خوانده است.

  برچسب ها :